Site icon Campaign Türkiye

İnsan ve çevre dostu ürünlerimizle, yaşam alanlarına değer katıyoruz

117. sayımızda Ocasso Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Ertan Boğa ile dayanıklı tüketim sektörünü, yeni görevini, Ocasso Mobilya’yı ve daha fazlasını konuştuk.

Profesyonel iş hayatına 1997 yılında başlayan Ertan Boğa, 1 Kasım itibarıyla Ocasso Mobilya’nın Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaya başladı. Yeni görevinde tüm satış organizasyonu, yurt içi kanal yapılanması, pazarlama süreçleri, marka ve iş geliştirme birimlerinden sorumlu olan Boğa 117. sayımızda; markanın yeni yıl hedeflerini, kariyer yolculuğunu ve Ocasso Mobilya’yı anlattı.

İrem Nur Kalenci Ertan Bey, 25 yılı aşkın süredir dayanıklı tüketim ve mobilya sektöründesiniz. Öncelikle bize kendinizden, kariyerinizi mobilya sektöründe ilerletmeyi tercih etme nedeninizden biraz bahseder misiniz?

Ertan Boğa 1972 Adana doğumluyum. Profesyonel iş hayatıma 1997 yılında Beko Tic. AŞ’de Bölge Satış temsilcisi olarak başladım. 16 yıl boyunca Koç Grubu’nda dayanıklı tüketim sektöründe farklı bölge ve pozisyonlarda görev aldıktan sonra 2013-2015 yılları arasında Indesit Company Türkiye Satış Müdürü olarak 2 yıl görev yaptım. 2015-2017 yılları arasında Simfer AŞ’de Genel Müdür olarak çalıştıktan sonra ise farklı bir sektörde deneyimlerimi paylaşmak ve farklı bir sektörü deneyimlemek istedim. Böylece, 2017 yılında Yatsan firması ile mobilya ve yatak sektörüyle tanıştım. 2018 Ağustos ayı itibarıyla sektördeki yolculuğum, Yataş Grup’ta Yurt içi Satış Direktörü olarak günümüze kadar devam etti.

Dayanıklı tüketim sektörü ve mobilya sektörü birbirlerinden bağımsız gözükse de gerek bayilik yapılanması gerek sektörlerin gelişimi ve süreçleri açısından ortak noktalara sahip. Bu yüzden 20 yıllık “Dayanıklı tüketim sektörü” tecrübemi, son 5 yıldır mobilya sektöründe satış, pazarlama, süreç geliştirme, kanal yapılanması ve iş geliştirme alanlarında değerlendiriyorum.

İrem Nur Kalenci Ocasso Mobilya’yı sizden dinlemek isteriz. Bize biraz Ocasso Mobilya’yı, marka vizyon ve misyonunu anlatabilir misiniz?

Ertan Boğa Ocasso Mobilya, son yıllarda mobilya sektöründe adından sıkça söz ettiren, yükselen bir değer. İki yılı aşkın süredir yaşadığımız pandemi sürecinin olumsuz etkilerine rağmen yurt içi ve yurt dışında fabrika ve mağaza yatırımlarımız hız kesmeden ilerliyor. Tüketicilerin kendi tarzlarını, bizim ürünlerimizle birlikte evlerine yansıtmaları adına mağazalaşma ve iş geliştirme süreçlerimiz de bir yandan devam ediyor. İnsan ve çevre dostu ürünlerimizle, yaşam alanlarına değer katan ve adından söz ettiren bir marka olarak; sağlamlık, kalite, şıklık ve ulaşılabilir olma yolunda Türkiye’nin en büyük 3 mobilya şirketi arasında yer almak en büyük arzumuz. Böylece, Ocasso’nun sektördeki bilinirliliğini artırarak öncü marka algısını sağlamayı hedefliyoruz.

İrem Nur Kalenci 1 Kasım 2021 itibarıyla Ocasso Mobilya’nın Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaya başladınız. Bu görevde nelerden sorumlu olacak, nelere liderlik edeceksiniz?

Ertan Boğa 1 Kasım 2021 itibarıyla tüm satış organizasyonu, yurt içi kanal yapılanması, pazarlama süreçleri, marka ve iş geliştirme birimlerinden sorumlu olacağım. Markamızın hedeflediğimiz konuma ulaşması için bugüne kadar özveri ile çalışan ve her geçen gün büyüyen ekibimize yeni dönemde liderlik edeceğim.

İrem Nur Kalenci Yeni yıla iki ay kalmışken yeni pozisyonunuzda göreve başladınız. Sizin liderliğinizde Ocasso Mobilya’nın yeni yıl hedefleri neler olacak?

Ertan Boğa 2022 yılı için ilk hedefimiz doğru lokasyonlarda markamıza yakışır mağazalar ile görünürlüğümüzü ve mağaza sayımızı artırmak olacaktır. Ocasso’nun kendine has tarzını yansıtan modern, ulaşılabilir lüks ürünlerini yeni pazarlama uygulamalarımız, yeni reklamlarımız ile 2022 yılında sektörde akla gelen ilk markalar arasına girerek başta yurt içi olmak üzere yurt dışı pazarlarına ulaştırmayı hedefliyoruz.

 

Exit mobile version