İngiltere’nin en büyük ücretli TV yayıncısı Sky Sports’un reklam gelirleri % 12 düştü

Koronavirüs salgını nedeniyle dünya çapında bir çok spor organizasyonu ertelendi.

Sky’ın reklam geliri, yılın ilk üç ayında Avrupa genelinde neredeyse % 12 oranında düştü. Premier League futbol maçlarının tekrar ne zaman yayınlanabileceğine dair belirsizlik ise halen devam ediyor.

Şimdi Comcast’in sahibi olduğu yayıncı, Covid-19 tarafından daha da kötüleşen piyasadaki genel pazar zayıflığı” nedeniyle ilk çeyrek reklam gelirinde % 11,6’lık bir düşüş bildirdi.

Sky ayrıca doğrudan tüketici gelirinde % 1,9 düşüş ve içerik gelirinde % 10,5 düşüş bildirdi. Toplam gelir% 3.7 düşüşle 4.5 milyar $ (3.5 milyar £) oldu.

İngiltere’nin en iyi 20 futbol kulübünden oluşan Premier Lig, sezonu Temmuz sonuna kadar bitirmek ve sonbaharda yeni sezona başlamak için “Project Restart” adlı bir plan üzerinde çalışıyor.

Bir başka seçenek ise, sosyal mesafeden dolayı maçların kapalı kapılar ardında seyircisiz bir şekilde oynanacağı yönünde.

Comcast’in Başkan Yardımcısı ve Finans Müdürü Michael Cavanagh, Sky’ın Premier Lig maçlarını gösteremediği için müşterilerini kaybetmeye karşı oldukça savunmasız kaldıkları konusunda uyardı. “Sporun tamamen askıya alınması, benzersiz bir müşteri yıpranması riski sunuyor.” Dedi.

“Bu zorluk ışığında, yaklaşımımız, müşterilerimizin bu süre zarfında sporla ilgili abonelik ödemelerinin duraklatılmasını sağlamaktı. Bu müşterinin markayla olan duygusal bağlantının kesilmesi riskini azaltıyor ve ileride bu gelir akışını tekrar açmamızı kontrol altına alıyor. ” Dedi.

Comcast reklam gelirlerinin, ertelemeler nedeniyle ilk çeyrekten itibaren “önemli ölçüde zayıflaması” bekleniyor.

İngiltere’nin en büyük ticari yayıncısı ITV, ilk çeyrek gelirlerini 6 Mayıs’ta açıklayacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.