artwork

ING Emeklilik, NN Hayat ve Emeklilik adıyla hizmet verecek

9 sene önce

0

ING Grubu’nun sigorta ve yatırım yönetimi şirketlerini Avrupa’daki bankacılık operasyonlarından ayırma kararı doğrultusunda; sigorta ve yatırım yönetimi faaliyetleri, 2 Temmuz 2014’den bu yana NN Group adı altında sürdürülüyor. Nationale-Nederlanden, ING Sigorta Avrupa, ING Hayat Japonya ve ING Yatırım Yönetimi şirketlerinden oluşan NN Group, dönüşümün ilk lansman toplantısı Türkiye’de gerçekleşti ve Türkiye’de 10 yılı aşkın zamandır bireysel emeklilik ve hayat sigortası hizmeti veren ING Emeklilik’in adı ve ticari ünvanı “NN Hayat ve Emeklilik” olarak değişti.

Robin Spencer

NN Group’un vizyonu ve gelecek hedefleri, 17 Şubat Salı günü Çırağan Sarayı’nda düzenlenen basın toplantısında açıklandı. Toplantıya katılan NN Group Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası Sigortacılık CEO’su Robin Spencer, NN Group’un 170 yıllık tecrübesi ve kurum kültürüyle müşterilerinin finansal geleceklerini güvence altına almaya devam edeceklerini söyledi. Spencer “NN Group, Avrupa’da güçlü bir konuma sahip ve 18’den fazla ülkedeki varlığını sürdürüyor. Geride bıraktığımız son iki yıldaki yeniden yapılanma neticesinde, artık hedefe çok daha odaklanmış bir şirket haline geldik. Stratejimiz, “şeffaf ürün ve hizmetler, çoklu dağıtım ağı, operasyonel verimlilik ve etkinlik ile mükemmel bilanço yönetimi” olmak üzere dört başlık üzerine kurulu. Müşterilerimizin bizden beklediği hizmetleri, NN Group’un 170 yıllık bilgi birikimi ve zengin deneyiminin sağladığı rehberlikle sunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Frank Eijsink

NN Hayat ve Emeklilik CEO’su Frank Eijsink NN Hayat ve Emeklilik’in hedeflerini ise şöyle açıkladı: “Hayat sigortası branşı, önümüzdeki dönemde şirketimiz açısından çok önemli rol üstlenecek. Türkiye’ye baktığımızda bu pazarda korumaya yönelik olan ürünler alanında büyük bir potansiyel var, ancak henüz bu potansiyelin yeterince karşılanmadığını düşünüyoruz. Kısa ve orta vadeli amaçlarımızdan bir diğeri de müşterilerimize daha uzun vadeli tasarruf yapabilmeleri için yardımcı olmak. Katılımcılarımızın uzun vadeli bir emeklilik sözleşmesine sahip olmalarını ve sistemden daha fazla faydalanmalarını istiyoruz. Günümüzde ortalama yaşam süresinin artmasıyla, bireylerin emekliliklerini daha rahat geçirmelerine yardımcı olmak, en büyük önceliklerimizden biri… Banka ve acente kanalında da büyüme hedefimiz var. Banka kanalında çalıştığımız iş ortaklarına yenileri eklenebilir. Müşterilerimizle bireysel emeklilik konusunda uzun vadeli ilişkiler oluşturabilecek daha fazla acenteyle çalışmayı hedefliyoruz.”

Deniz Kalafat Uysal

NN Hayat ve Emeklilik Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Deniz Kalafat Uysal ise müşteri odaklı bir pazarlama stratejisi benimsediklerini kaydederek şöyle konuştu: “Bireylerin en büyük önceliği, ailelerini güvence altına almak… Biz de bunun gerçekleşmesi için önce kendilerini güvence altına almaları gerektiğine inandık ve ‘Önce Sen’ anlayışını hayata geçirdik. Anneler arasında yapılan bir araştırmaya göre, görüşü sorulan tüm anne grupları hayattaki önceliklerini çocuk (%89), eş (%68) ve aile (%44) olarak ifade ediyor. Bir başka araştırmaya göre, ‘Ailemin iyiliği için her türlü sıkıntıya katlanabilirim’ ifadesine katılanların oranı %90,3. Biz de NN Hayat ve Emeklilik olarak, insanların ailelerini güvence altına alabilmeleri için önce kendilerinin ayakta kalması, kendini güvence altına alması gerektiğini savunuyoruz. Bu nedenle ‘Önce Sen’ diyoruz. Böylece sevdiklerinin mutluluğu için önceliğin kendisinde olduğunu vurguluyoruz.”

 

 

 

 

Senin için
Tümünü göster
P&G Türkiye’den Umut Evi, Spor Okulu ve Destek Merkezi

P&G Türkiye, Umut Hareketi’ni Umut Evi projesi, Spor Okulu ve...

IKEA’dan yeni yıla özel seçenekler

IKEA, Yeni Yıl için Zengin Hediyeler ve Dekorasyon Seçenekleri Sunuyor...