Indiana’da devasa Stranger Things ekin çemberi yapıldı

Stranger Things’in yeni sezonuyla ilgili yeni bilgiler gelmedi ve kapsamlı iletişim çalışmalarına henüz başlanmadı. Ancak Indiana’da devasa bir Stranger Things ekin çemberi yapıldı ve eylül ayında labirent olarak kullanıma açılacak.

Netflix’in sevilen dizisi Stranger Things’in yeni sezonuyla ilgili ufak tefek ipuçlarını bir süredir alıyoruz. Stranger Things ekin çemberi ise geleneksel iletişim çalışmalarından farklı olarak, Indiana’da yer alan Exploration Acres’ın sahibi ve CEO’su Tim Fitzgerald’ın aklına gelen bir fikir.

Eylülde ziyarete açılıyor

Fitzgerald, “Geçen yıl Stranger Things’in tüm bölümlerini ardı ardına izledikten sonra aklıma böyle bir iş yapmak geldi ve fikrimi Netflix’e anlattım” açıklamasını yapıyor. Labirenti yapmak için ocak ayında Netflix’ten izin alan Fitzgerald, bu aşamadan sonra Netflix’in kreatif pazarlama ekibiyle birlikte çalışarak tasarımı yapmış.

Tasarım ortaya çıktıktan sonra mısır tohumları bir inkjet yazıcıda olduğu gibi belirli bir formasyonla dikilmiş. Haziranın ikinci haftasında ekilen tohumlar, şu anda büyümeye başlamış durumda. Yaklaşık 15 futbol sahası genişliğinde bir alan üzerine kurulan labirent, 14 Eylül – 28 Ekim tarihleri arasında Lafayette, Indiana’da ziyarete açık olacak. Ayrıca Stranger Things ekin çemberi, hemen yanında bir balkabağı tarlasına da ev sahipliği yapıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.