İletişim festivali “Project 03” başladı

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde yer alan bölümlerin katkısıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen iletişim festivali “Project 03” santralistanbul Kampüsü’nde ziyarete açıldı. Bu yıl “İletişim basittir, bu yüzden de karmaşıktır” temasıyla kurgulanan Project 03, deneyimleyerek öğrenme anlayışı doğrultusunda öğrencilerin yıl boyunca ürettikleri yaratıcı projeleri ücretsiz olarak sanatseverlerle buluşturacak. Festival, 2 Haziran 2017 tarihine kadar takip edilebilecek. Project 03’ün ana sergisinde katılımcılar; ödüllü reklam kampanyaları, fotoğraflar, video işleri ve çeşitli enstalasyonlarla farklı tecrübeler deneyimleyecek.

Reklamcılık Bölümü öğrencilerinin projeleri sergi alanında ziyaretçilerle buluşacak. Project 03’ün ana sergisinde ziyaretçiler Halka İlişkiler Bölümü’nün koruyucu ailelik temasını vurgulandığı “Tut Elimden Çocuk olalım” kısa film çalışması ve fotoğraf sergisini de ziyaret edebilecek. Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü’nün canlı yayın kanalı RGB’nin ekranı da sergi süresince canlı yayın yapacak. 

Aynı zamanda Küratör Derya Yücel’in koordinatörlüğü kapsamında, bu sene“Kısa Devre” başlığı altında düzenlenen ve Arthere, Robotik Hayaller ve Taşeron sanat inisiyatiflerini bir araya getiren bir sergi de Project 03 kapsamında izleyicilerle buluşacak.

Açılış seremonisi öncesinde 12 Mayıs’ta ilk etabı gerçekleştirilen ve 26 Mayıs tarihinde de ikinci oturumu düzenlenecek olan ‘İletişim Üzerine Konuşmalar’ etkinliklerine kendi alanlarında önemli çalışmalara imza atmış isimler katılacak. Etkinliklerde; Bige Örer, Nevzat Sayın, Bülent Somay, Celil Oker, Can Faga, Şirin Payzın, Aslı Tunç, Erkan Saka, Yalçın Kılıç, Bager Akbay, Işıl Eğrikavuk, Çelenk Bafra, Ayşegül Bahçıvanoğlu ve Simge Burhanoğlu bireysel yaklaşımlarını ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

Festivalde, Kubilay Karslıoğlu’nun yönetmenliğinde 29 ve 30 Mayıs 2017 tarihlerinde Moda Tasarımı öğrencilerinin tasarladığı kostümlerle Sahne Sanatları Bölümü öğrencilerinin yeniden yorumladığı Arnold Wesker’in “Mutfak” adlı oyun sahnelenecek.

Sanat ve Kültür Yönetimi öğrencilerinin çağdaş sanat üzerine çalışma fırsatı buldukları Işıl Eğrikavuk ile ortaya koydukları işler, sergide “Temas” başlığı altında sergilenecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.