artwork

IKEA yeni reklamında küçük sihirbaz hayallerini gerçekleştiriyor

5 sene önce

0

IKEA yeni reklamında da benimsediği sürdürülebilirlik teması üzerinden gidiyor. Rethink reklam ajansının hazırladığı reklam, küçük mutlulukların eski bir eşyada gizli olabileceğini söylüyor.

IKEA Kanada‘nın Noel için hazırladığı son reklamı, eski IKEA ürünlerini yenileyerek tekrar kullanmayı konu alıyor. Hayalleri gerçekleştirmenin eski bir mobilyada saklı olabileceğini anlatan keyifli bir aile hikayesi sunuyor.

Markanın ‘Lamp 2’ isimli ve bu ‘Magic Man’ reklamı bir Ikea ürününün işlevi üzerinde tekrar düşünerek onun ömrünü uzatmak ile ilgili bir hikaye anlatıyor. Bu filmde tekrardan kullanılan ürün tekerlekli, dört gözü olan bir dolaptır. Fakat hikaye oldukça farklıdır: Küçük bir çocuk sihir gösterisi yapma hevesindedir ama bu konuda pek de yetenekli değildir. İlk başta başaramaz ve çok üzülür. Bunu gören dede, torununa garajda tekrar boyadığı dolabı gösterir ve içine sihir yapılabilecek gizli bir sistem kurar. Çocuk bu dolap sayesinde artık sihir gösterisini gerçekleştirebilecektir. Tavşanı dolabın bir gözüne yerleştirir ve kapağı kapar. Açtığında tavşanı orada göremezler. Çocuk hayallerini gerçekleştirmenin verdiği mutlulukla gülümser, ailesi ise şaşkınlık içinde çocuğu alkışlamaya başlar.

Fiyatların yüksek olduğu böyle dönemlerde bazen en anlamlı şey, evde sevgi katılarak hazırlanmış bir hediyedir. IKEA’nın bu sürdürülebilirlik içeren reklamı da ürünlerinin ikinci defa kullanılabileceğini oldukça açık bir şekilde anlatıyor.

IKEA Noel reklamı, seyirciyi biraz şaşırtıyor. Asansörde kalan iki kişi, IKEA ürünleri ile asansörü süsleyip Noel’i birlikte kutluyor.

Senin için
Tümünü göster
TikTok, reklamverenleri eğlendirerek eğitiyor

TikTok, “nasıl yapılır” videolarıyla reklamverenlere platformun nasıl kullanılacağını gösteriyor...

Apple sağlık verilerinin izinsiz paylaşımına mizah ile yaklaşıyor

Eğlenceli kampanya, sağlık verilerinde gizliliğin önemini vurguluyor...