IKEA yeni reklamında her ailenin farklı kutlama türlerini gösteriyor

IKEA yeni reklamında tatiller söz konusu olduğunda, her ailenin farklı kutlama tercihlerini gözler önüne sererek bu tür organizasyonlarda evin oynadığı role ve insanların arasındaki sevgi bağına vurgu yapıyor.

IKEA ürünleri, dünyanın her yerindeki insanların hoşuna gidiyor. Tatili konu aldıkları son reklamlarında da müşterilerinin çeşitliliği ve onların kutlama yolları da farklılık gösteriyor.

Ogilvy tarafından yapılan ‘Maybes’ adlı reklam, tatillere kapsamlı bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Farklı tatil geleneklerini ve ailesel bağları keşfediyor. Evde yemek daveti vererek kutlama yapan çeşitli aile yapılarını ve aynı zamanda Ikea ürünlerini de sahnelerle bütünleşmiş bir şekilde, çok ön plana çıkarmadan gösteriyor.

Marka ve ajans gözünden reklam…

IKEA ABD Dış İlişkiler Yöneticisi Christine Whitehawk: “Bu reklamda Ikea’nın size muhteşem bir tatil yaşatabileceğini ve bunu istediğiniz gibi kutlamanıza olanak verdiğini göstermek istedik. Farklı kutlama tarzlarını göstererek ailemize, arkadaşlarımıza ve evimize olan sevgimizle bir araya geldiğimizi de en sonda ortaya koyduk. Ikea ev hayatının önemini farkında ve tatiller her birey için farklı hissettirir. Bu nedenle insanları ‘mükemmel’ kutlamalar yapma baskısından biraz olsun kurtarmak için onlara ilham kaynağı olmak istedik. Mükemmel olmasından ziyade, kutlamanın sizin için daha çok neyin önemli olduğunu ve kişiliğinizi yansıtması çok daha anlamlı.”

Ogilvy Grup Yaratıcı Direktörü Della Mathew: “Bizi bu tatil senaryosunu yazarken heyecanlandıran şey; böyle olumsuz geçen bir yılda moral verici ve birleştirici bir hikaye anlatabiliyor olmamızdı. İnsanları, sahip olduğumuz şeyin gerçekten sadece birbirimize ve ailemize duyduğumuz sevgi olduğunu ve bunun bizi ulus olarak da bir araya getirdiğini hatırlatmak istedik Çok çeşitli şekillerde kutlama yapabiliyoruz, fakat içimizdeki duygu aynı. Hedefimiz; IKEA’nın değerlerine ve en iyi tatil anılarının merkezi olan evde oynadığı role tamamen uyarak bunu oldukça gerçekçi bir şekilde ve empati kurarak anlatmaktı.” diye ekledi.

“Bu reklamı yaptığımız süreçten oldukça keyif aldım. Birçok sihirli an vardı. Çekimden önceki gün oturduk ve birlikte akşam yemeği yedik. Yemekle alakalı bir sürü hikaye anlattık ve güldük. Aileleri bir araya topladığımız bu reklam için yapabileceğimiz en iyi provaydı diyebilirim. Weather ailesinin babasının, kalkıp ailesiyle birlikte her Noel’de söyledikleri şarkıyı söylemesi, reklamı üst noktalara taşıyan anlardandı.” diye belirtti prodüksiyon şirketi Sweetshop Direktörü.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.