IKEA “Matchers Keepers” oyunuyla AR uygulamasını tanıtıyor

IKEA yakın zamanda mobilyaların evde nasıl görüneceğini artırılmış gerçeklikle (AR) gösteren bir Android uygulaması çıkardı. Yeni AR uygulamasının tanıtımı için IKEA “Matchers Keepers” isimli bir yarışma programı tasarladı.

IKEA “Matchers Keepers” yarışmasında amaç, farklı zevklere sahip ev arkadaşlarının ortak mobilya seçmelerini ve evlerine yerleştirmelerini sağlamak. Bunun için IKEA’da uzun uzun dolaşmak yerine Android uygulamasını kullanıyorlar. Yarışma programında hem farklı zevklere hitap eden ürünler gösteriliyor hem de yer yer fiyat bilgisi veriliyor. Kısıtlı süre içinde seçim yapmak zorunda kalan yarışmacılar, eğer aynı ürünü seçerlerse kazanıyor ve ortak seçimlerini ücretsiz olarak eve götürme hakkına sahip oluyorlar.

Popüler yarışmaların IKEA versiyonu

İki dakikalık YouTube filmlerinden oluşan IKEA “Matchers Keepers” yarışması 72andSunny Amsterdam imzası taşıyor. Popüler blogger Caroline Solomon tarafından sunulan yarışma programı, aslında popüler bir yarışma olan “The Newlywed Game”in daha pastel tonlarda bir benzeri.

Eylül ayında çıkan IKEA Place isimli iPhone uygulamasının da iletişim çalışmalarını yapan 72andSunny Amsterdam, “IKEA Place’i evlerimizde, birlikte yaşadığımız kişilerle denediğimiz zaman yaptığımız seçimlerin birbirinden çok farklı olduğunu gördük ve bunu bir iç görü olarak kullandık” diyor. Kendi aralarındaki gerilimi çözerken, IKEA “Matchers Keepers” yarışmasını ortaya çıkan ekip, evdeki anlaşmazlıkları da eğlenceli bir şekilde çözmenin yolunu bulmuş gibi görünüyor.

IKEA daha önce de Plasenta CA imzalı “Aramızda Çözdük” kampanyasıyla “Küçük anlaşmazlıklar IKEA’yla nasıl çözülür?” sorusunun cevabını vermişti.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.