artwork

İçimizdeki yaratıcı potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefliyoruz

2 sene önce

0

Sepaş Enerji Kurumsal Gelişim ve Satın Alma Direktörü Ebru Şahan, çalışanları ile bu yılın başlarında hayata geçirdikleri kurum içi girişimcilik programının detaylarını iletirken çalışanlarında aidiyet duygusunu güçlendirmenin amaçları arasında yer aldığına dikkat çekiyor.

Sepaş Enerji’nin katılımcılığı esas alan “Sepaş x Genç Girişim” projesinde birçok fikir kıyasıya yarıştı. Hem sektöre katkıda bulunan hem de kurumsal hafızayı güçlendirmeyi hedefleyen bu proje ile çalışanlara içlerindeki yaratıcı yeteneği ortaya çıkarma fırsatı sunuluyor ve fikirlerine değer verildiği hissettiriliyor.

Necla Eylül Durukan Sepaş Enerji, “Sepaş x Genç Girişim” isimli yeni kurumsal gelişim projesini başlattı. Bu projeyi ana hatlarıyla bize anlatır mısınız?

Ebru Şahan Sepaş x Genç Girişim bu yıl nisan ayında hayata geçirdiğimiz, enerji sektörünün iş modellerine katma değer kazandırmayı hedefleyen ve şimdiden fark yaratmaya başlayan kurumsal gelişim projemiz. Proje kapsamında her yıl Sepaş Enerji içindeki yenilikçi ve yaratıcı fikirleri değerlendirmeye alıp destekleyeceğiz. 

Necla Eylül Durukan Projenizle ilgili daha detaylı bilgiler paylaşır mısınız?

Ebru Şahan Bu yıl başlayan projemiz, nisan ayındaki başvuru süreciyle start aldı. Sepaş x Genç Girişim’in henüz ilk yılı olmasına rağmen 93 fikrin başvurusu yapıldı. Bu rakam, çalışan sayımızın yaklaşık olarak %46’sına tekabül ediyor. 

Her biri birbirinden değerli çok sayıda proje fikri arasından seçim yapabilmek, bizim adımıza epey zorlayıcıydı. Uzun ve titizlikle gerçekleştirdiğimiz görüşmelerin ardından en iyi 10 projeyi belirledik. Daha sonra yine zorlu geçen bir seçim döneminin ardından 5 projenin 6 haftalık mentorluk programına katılmasına karar verildi. Program boyunca sektörde uzmanlaşmış kişilerden çevik proje yönetim yaklaşımları kapsamında mentorluk desteği alarak projelerini geliştirme fırsatı buldular. Böylesi uzun bir proje sürecinin ardından tüm finalistlerin geliştirme aşamasına geçmeye hak kazanmaları bizleri gururlandırdı. Sepaş x Genç Girişim daha ilk senesinden değerli proje fikirleriyle sektörümüze yenilik getirdi.

Necla Eylül Durukan Proje ile hedefleriniz nelerdir?

Ebru Şahan Sepaş x Genç Girişim sayesinde sektörümüze katkıda bulunurken ortak kurumsal hafızayı da güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu denli üretken ve sınırsız yaratıcılığa açık bir projeyle markamızın sözünü ettiğim katılımcı kurumsal kültürünü yansıtıyoruz. Enerji gibi ayrışmanın bir ölçüde zor olduğu bir kulvarda Sepaş Enerji olarak iş ortaklarımıza sunduğumuz çözüm ortaklığı ve inovatif projelerimizle kaliteli hizmet anlayışımızı tüm paydaşlarımıza gösteriyoruz. Ayrıca katılımcılığı esas alan böylesi bir proje ile çalışanlarımızın yaratıcı potansiyellerini ortaya çıkarmayı ve bu sayede kişisel gelişimlerine sunduğumuz katkıyı da artırmayı amaçlıyoruz.

Necla Eylül Durukan Çalışanlarınız ile gerçekleştireceğiniz yeni projelerden bahseder misiniz?

Ebru Şahan Çalışanlarımızın güçlü aidiyetle çalışabileceği ve potansiyellerini açığa çıkarabilecekleri kurum kültürünü korumak, her zaman öncelikli amacımız. İnsan kaynakları süreçlerimizin çoğunda dijital dönüşümümüzü tamamladık diyebilirim. Çalışma arkadaşlarımız, gelişim ve eğitim planlarını çevrim içi platform üzerinden kendileri takip edebiliyor. Ayrıca bu yıl devreye aldığımız iç iletişim platformunu da keyifle kullandıklarını gözlemliyoruz. 

En yeni olarak, çalışma arkadaşlarımızın esenliğini sağlamak üzere Sepaş Life adıyla wellbeing programımızı başlattık. Sepaş Life’ın temelinde “Harekete geç! İyi yaşa! İyi hisset!” sloganı yatıyor. Yenilikçilik ve çeviklik değerlerimizi ön plana çıkararak bakış açılarımızdaki çeşitlilikten yararlanmayı ve içimizdeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 117. sayısında yayımlanmıştır.

Senin için
Tümünü göster
Daha İyi Bir Gelecek Platformu Kuruldu

Enerjisa Enerji ‘Daha İyi Bir Gelecek’ platformunu hayata geçirdi...