Ice Bucket Challenge out, #PenguenDansı in

World Wildlife Fund (WWF), kutup bölgesindeki doğal hayatı korumak amacıyla insanları penguen gibi dans etmeye teşvik etmek üzere dijital ajans Yomega’yla bir çalışma başlattı. Çalışma sosyal medya üzerinden #PenguinDanceBattle hashtag’iyle yayılmaya başladı.

Sosyal medyada hızla yayılan kampanya akıllara Neşeli Ayaklar filmini getirdi.

Akıllara Neşeli Ayaklar filmini getiren bu çalışmada amaç, iklim değişikliği ve ticari balık avlamalar nedeniyle tehdit altında olan Adélie penguenlerinin doğal yaşam alanını korumak. Kısa bir süre önce ALS hastalığına karşı başlatılan ve dünya çapında büyük yankı uyandıran #IceBucketChallenge’tan ilham alan bu akımda da insanlar önce penguen gibi dans edip sonrasında arkadaşlarını dansa davet ediyorlar.

WWF yetkililerinden Rachel Bloodworth yaptığı açıklamada, “İnsanların, Noel döneminde yarattığımız bu akım sayesinde eğlenmesini de istiyoruz ama burada daha ciddi bir mesaj var. WWF, Adélie penguenleri için önemli olan buzlu habitatı korumak ve düzenlemek için dünya çapında bilim insanları ve hükümetlerle çalışıyor” yorumunu yaptı.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.