IAB Türkiye eğitimleri çeşitleniyor

IAB Türkiye olarak sektörümüze eğitimli eleman kazandırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz Dijital Pazarlama İletişimi Sertifika Programımızın 11. dönemine yine Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi iş birliği ile 13 Ekim’de başlıyoruz. Yenilikler doğrultusunda içeriğini her yıl Eğitim Yürütme Kurulumuz ile güncellediğimiz 12 haftalık bu program, 12 Şubat 2019’a kadar sürecek. Bugüne dek 267 kişinin sertifika aldığı bu programımız, IAB Avrupa tarafından da akredite edilmiş durumda. Eğitimi tamamlayanlar, Boğaziçi Üniversitesi sertifikasıyla birlikte IAB Avrupa sertifikası da almaya hak kazanıyorlar.

Yoğun ilgi nedeniyle geçtiğimiz eğitim döneminde üç kez düzenlediğimiz bu programımızda, kariyerine dijital pazarlama iletişimi alanında devam etmek veya işine dijitali entegre etmek isteyenleri hedefliyoruz. Programda, dijitaldeki temel kavramların yanı sıra, sektördeki standartlar ve yeni trendler, sektör profesyonelleri ve akademisyenler tarafından anlatılıyor. Özellikle önem verdiğimiz bir diğer konu da içeriğin ajans, yayıncı ve reklamveren bakış açılarıyla anlatılması.

Yeni dönem kayıtları başlayan sertifika programımıza ek olarak, bu yıl yepyeni bir eğitim programına daha başlıyoruz: “Dijital Medya Satış Teknikleri”. Geleneksel mecralarda reklam satışı yapan, ancak dijital yayınlar için de satış yapması gereken veya kariyerinde dijitale yönelmek isteyen sektör profesyonellerini hedeflediğimiz bu yeni programımız 11 hafta sürecek. Programın içeriğinin ilk 4 haftası genel satış tekniklerine, sonraki 7 haftası ise dijital mecralarda satış tekniklerine ayrıldı. Etkileşimi yüksek olacağı için katılımcı sayısını 16 kişi ile sınırladığımız bu program sayesinde sektörümüzdeki artan reklam ve proje satış uzmanı ihtiyacını da karşılamayı hedefliyoruz.

IAB Türkiye olarak sektörü bilgilendirme ve bilgi paylaşma misyonumuz çerçevesinde seminer, panel ve forumlarımız da sürüyor. İnternet sitemizden tüm etkinliklerimizi takip edebilirsiniz. Kendini dijital pazarlama iletişimi alanında geliştirmek isteyen herkesi eğitimlerimize bekliyoruz.

 

 

 

Neslihan Olcay
IAB Türkiye Başkan Yardımcısı ve IAB Avrupa Eğitim Kurulu Başkanı

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 81. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.