Hürriyet Emlak yazılım şirketi satın aldı

Hürriyet Emlak, web, mobil uygulamalar ve “nesnelerin interneti” gibi kategorilerde sonuç odaklı çözümler sunan veri analiz şirketi Innobil’i satın alarak teknoloji ekibini genişletti.

Satın alma sonrasında 14 kişilik Innobil kadrosu Hürriyet Emlak ekibine katıldı. Innobil’in kurucusu olan Yıldırım Adıgüzel de Hürriyet Emlak’da CTO (Teknoloji Direktörü) görevine atandı.

Hürriyet Emlak, kısa süre önce duyurduğu dünyanın önde gelen yatırım bankası Goldman Sachs ortaklığının Rekabet Kurulu tarafından onaylandığını da açıkladı.

Hürriyet Emlak CEO’su Theo Mseka: “ 2019 dijital dönüşümümüzün en üst seviyeye çıktığı yıl olacak. Bünyemiz kattığımız veri analiz şirketi Innobil ile teknoloji gücümüzü arttırdık. İş ortaklarımızın Hürriyet Emlak üzerinden elde ettikleri gelirleri arttırmak ve kullanıcılarımızın aradıkları eve daha hızlı ve kolay ulaşmalarını sağlamak için ürün geliştirmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde de teknoloji yatırımlarımız sürecek.” dedi.

Innobil Hakkında:

Innobil, (Xenn.io) kullanıcıların davranışsal hareketleri sonucunda oluşan verilerle mevcut sistemlerdeki tüm verileri bir araya toplayıp sorgulamak, algoritmalar oluşturmak ve kişiselleştirilmiş çıktılar üretebilmek amacı ile geliştirilmiş platformdur. Web, mobil uygulamalar ve “nesnelerin interneti” kategorisinde, kolay entegrasyon hedefiyle çözüm odaklı hizmetler sunmaktadır. Mimari yapısından dolayı ekstra regülasyon kurallarına tabi finans ve telekomünikasyon firmalarına uygun bir veri işleme platformu olarak konumlanmıştır. 2016 yılında İstanbul merkezli kurulan şirket, bünyesinde 14 kişilik mühendis ekibi bulunmaktadır.

Goldman Sachs ortaklığına Rekabet Kurulu’ndan onay

Goldman Sachs’ın, Hürriyet Emlak’ın azınlık ortağı olmasını öngören anlaşma, Rekabet Kurulu tarafından onaylandı.

Hürriyet Emlak Yönetim Kurulu Başkanı ve Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Vuslat Doğan Sabancı, konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Goldman Sachs’ı Hürriyet Emlak’a ortak yapan anlaşmanın onaylanmasından mutluluk duyuyoruz. Türkiye, emlak satın alımında dünyanın en önde gelen pazarlarından biri. Bu durum, Goldman Sachs için de son derece cazipti. Çok iyi bir dönemde ortaklık gerçekleşti ve böyle bir yatırım ülkemiz ekonomisi için de önemli. Bu ortaklıktan aldığımız güçle, emlak alım satım ekosistemini büyütmeye devam edeceğiz. Platformumuza yatırımı da sürdüreceğiz. Hürriyet Emlak ile Goldman Sachs’ın deneyim ve bilgi birikimlerinin bir araya gelmesi, pazardaki şeffaflığın artmasını da sağlayacak. Bunun sonucunda da daha güvenli bir sektör ortaya çıkacak” dedi.

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.