artwork

Huawei yeni kampanyasında işitme engelli çocukları destekliyor

4 sene önce

0

Huawei yeni kampanyasında işitme engelli çocukların okumayı öğrenmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Huawei’in FCB Inferno ile birlikte yaptığı Noel konseptli kampanya filminde, Noel arifesinde Noel Baba yedi yaşındaki işitme engelli bir kızın evine gelir ve ona bir kitap hediye eder. Kızın işitme engelli olduğunu fark eden Noel baba, işaret dili kullanarak kıza kitabı anlatmaya çalışır. Sonra sahne değişir ve kız, babasıyla birlikte otururken Huawei’in geliştirdiği StorySign uygulaması ile kitabı okuyabilir duruma gelir.

StorySign, kitaptan ekran ile görüntülediğiniz bir kelimeyi, avatar kullanarak işaret diline çeviren bir uygulama. Böylece işitme engelli bireyler, okumayı kendi hızlarında öğrenebiliyorlar.

Huawei’in Batı Avrupa CMO’su Andrew Garrihy, bunun teknolojiyle yapmak istediklerinin sadece başlangıcı olduğunu söyledi. “Marka olarak misyonumuz, insani olan şeyleri artırmak adına teknolojiyi kullanmak. Biz devamlı olarak, teknolojinin anlamlı bir fark yaratabileceği fırsatlar peşindeyiz. Uzun vadede, daha fazla kitap yayımlamak (ilk aşamada Penguin yayıncısı ile iş birliği içinde olarak) ve bir dil veri tabanı oluşturmak istiyoruz. Bir gün insanlar bunu gerçek zamanlı çevirmen olarak kullanabilecek (birçok farklı kitap ve farklı dil için). İşte uzun vadeli vizyonumuzun ilk adımı bu.” dedi.

FCB Inferno yöneticisi Frazer Gibney: “StorySign sadece bir Noel kampanyası değil, gerçekten de işitme engelli çocukların okumanın keyfine varabilmesine yardımcı olacağına inandığımız bir girişim. Huawei teknolojisi böyle güzel şeyleri güçlendiriyor ve hem anlamlı hem de yaratıcı işleri yapan bir markayla çalışmak beni heyecanlandırıyor.” dedi.

Kampanya Batı Avrupa sinemalarında, TV’de ve dijitalde yer alacak. Marka ayrıca influencer marketing’e, iddialı vlogger’lara, blogger’lara da yatırım yapıyor.

Senin için
Tümünü göster
TikTok, reklamverenleri eğlendirerek eğitiyor

TikTok, “nasıl yapılır” videolarıyla reklamverenlere platformun nasıl kullanılacağını gösteriyor...

Apple sağlık verilerinin izinsiz paylaşımına mizah ile yaklaşıyor

Eğlenceli kampanya, sağlık verilerinde gizliliğin önemini vurguluyor...