Huawei yapay zeka kullanarak sanata katkıda bulundu

Huawei yapay zeka teknolojisini kullanarak Schubert’in 8. senfonisini tamamladı. Sanatseverleri heyecanlandırabilecek bu gelişme için 4 Şubat’ı beklemek gerekecek.

1822’de Schubert 8. senfonisine başlamıştı ancak hiçbir zaman tamamlayamadı. Huawei’in sahip olduğu yapay zekaya da bunu tamamlama görevi düştü. Yapay zeka; ses perdesini, tınıyı, ilk ve ikinci bölümün ölçüsünü analiz ederek eksik olan üçüncü ve dördüncü bölüm için melodi oluşturdu.

Daha sonra marka melodiden partisyon düzenlemek için besteci Lucas Cantor’u görevlendirdi. Huawei’in tamamladığı parça, 4 Şubat’ta Londra’daki Cadogan Hall‘de dinleyicilerle buluşacak.

Huawei bu haberi duyurmak için bir reklam hazırladı. Reklam teknolojiyi, insanların uzmanlığıyla birleştirdiğinizde inanılmaz şeyler gerçekleşebileceğini söylüyor.

Huawei Batı Avrupa Consumer Business Group President Walter Ji, konuyla ilgili şöyle konuştu: “İnsanın yapabileceklerinin sınırlarını genişletmek için yapay zekanın gücünü kullandık ve teknolojinin modern kültür üzerinde ne gibi pozitif etkileri olabileceğini gördük.   Cep telefonumuz bunu yapabilecek kadar akıllıysa başka neler mümkün olabilir?”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.