artwork

Huawei StorySign kampanyasına Ben Cohen’i dahil etti

4 sene önce

0

Huawei, kitap dünyasını işitme engelli çocuklara açmayı hedeflediği uygulaması StorySign’ın kampanyasına eski rugby oyuncusu Ben Cohen’i de dahil etti.

Ben Cohen kampanya için Frank Barnes İşitme Engelli Çocuklar okuluna gitti. Okuldaki çocuklara StorySign’ın nasıl kullanılacağını gösteren Cohen, işitme engelli bir birey olarak kendi deneyimlerinden de bahsetti.

StorySign uygulaması ilk olarak geçen yıl Aralık ayında piyasaya sürüldü.  Huawei, işitme engelli okuryazarlık projelerini finanse etmek için bu yılın başlarında Avrupa İşitme Engelliler Birliği ile olan ortaklığına 400.000 Pound bağışta bulundu.

Huawei’nin Doğu Avrupa Tüketici İş Grubu Başkanı Walter Ji kampanyayla ilgili şunları söyledi: “Huawei olarak ‘insanı’ her zaman en ön plana koyduk. Teknolojimizi kullanarak dünyayı daha iyi bir yer haline getirmenin yeni yollarını arıyoruz.

Her çocuğun hikaye zamanından zevk alma şansına sahip olduğundan emin olmaya kararlıyız. Kütüphanemizi genişletmek ve okumayı öğrenirken işitme engelli çocukların karşılaştığı zorlukların farkındalığını artırmak için StorySign ortaklarımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz. ”

Lightspeed’in Huawei adına yaptığı araştırmaya göre, işitme engelli çocukların aileleri diğer ailelere göre çocuklarına her gün hikaye okumak için ortalama 12 dakika daha fazla zaman ayırıyor. (31 dakikaya 43 dakika) Buna rağmen, 16 yaşındaki işitme engelli bir çocuğun ortalama okuma yaşı 9. Bu araştırma işitme engelli çocuklar için daha iyi bir eğitim ihtiyacının altını çiziyor.

StorySign uygulaması Google Play Store ve Huawei AppGallery’den ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Kaynak: www.campaignlive.co.uk

 

Senin için
Tümünü göster
iPhone’un çekim kalitesi Hintli film yönetmenini etkiledi

Apple, Hindistan’da yaratılan ilk “iPhone’la çekilen”, 30 dakikalık Bollywood tarzı...

Purina, Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getirdi

Purina’nın heyecanlı kedisi Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getiren proje kapsamında ünlü...

Babanız elektrikli otomobil alırsa…

Kevin Bacon ve kızı, eğlenceli Hyundai Ioniq 6 reklamı için...