HSBC’den yeni marka müziği

HSBC, geçtiğimiz yıl yenilediği görsel kimliği ve sloganının ardından yeni marka müziği için müzisyen Jean-Michel Jarre ile ortak bir çalışmaya imza attı.

Uluslararası banka HSBC, marka kimliğini yenileme çalışmaları kapsamında yeni marka müziğini yayınladı. HSBC’nin yeni marka müziğini, elektronik müziğin öncüleri arasında yer alan ve albümleri dünya genelinde 80 milyondan fazla satan müzisyen Jean-Michel Jarre besteledi.

Adını HSBC’nin ‘Birlikte Büyüyoruz’ marka vaadinden alan özel tasarım müzik eseri farklı platformlarda kullanılacak yedi farklı düzenlemeden oluşuyor. Eser, HSBC’nin faaliyet gösterdiği 66 ülkedeki farklı dil ve kültürlere uygun olarak tasarlandı.

HSBC’nin Türkiye’deki reklam kampanyalarında da kullanılmaya başlanan yeni marka müziğinin YouTube playlist’ine buradan ulaşabilirsiniz.

HSBC Türkiye Bireysel Bankacılık ve Birikim Yönetimi Pazarlama Grup Başkanı Ayşegül Şenalp, yeni marka müziği ile ilgili olarak şunları söyledi: “Modern dünyada markaların görsel dünyaları, hikayenin sadece bir kısmını anlatabiliyor. Duygusal bağ kurmak konusunda görseller kadar, müziğe de önemli bir görev düşüyor. HSBC’nin yeni marka müziği müşterilerimizin bizlerle temasa geçtiğişubelerimiz, çağrı merkezimiz gibi hizmet kanallarımız ile dijital mecra ve havalimanları gibi farklı alanlarda kullanılmak üzere 7 farklı versiyonda çalışıldı. Faaliyet gösterdiğimiz 66 ülkede, farklı dillerden, farklı kültürlerden müşterilerimize hitap edecek müziğimizin teması ise birlikte büyümek ve gelişmek üzerine.”

Yenilenen marka kimliğini takiben, ‘Birlikte Büyüyoruz’ kampanyası kapsamında on bir ülkedeki 21 havalimanında konumlandırdığı markasını da güncelleyen HSBC, Türkiye’de de İstanbul Havalimanı’ndaki tüm yolcu köprüleri ve apron duvarlarında, markası ve reklamlarıyla yer alıyor. İstanbul’a özel hazırlanan “İstanbul: Bazı şehirler tek kıtaya sığamayacak kadar büyüktür” temalı tasarımlarda, şehrinkültürel dokusu, zenginliği ve eşsiz coğrafi konumunu gözler önüne seriyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.