HSBC yeni logosu ile dijital dünyaya ayak uyduruyor

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan HSBC logosunu değiştirdi. Modern dijital dünyaya ayak uydurmak için değişen HSBC yeni logosu N/A imzasını taşıyor.

Dünyanın en büyük bankasından biri olan HSBC, logosunu yenileyerek güncel dijital yaşam tarzına uyum sağlayacak bir marka haline geldi.

Yenileme, HSBC’ye 21. yüzyıla daha uygun bir imaj kazandırmayı amaçlıyor. Ayrıca bankanın halkın refah içinde olmasına yardımcı olma kültürünü yansıtarak, dijital platformuna yeni bir görünüm kazandırmayı amaçlıyor.

Yeni logo, öncekinden çok farklı değil. Bankanın kimliğini ve ikonik kırmızı ve beyaz altıgenini içeriyor. Ancak yeni logo, sans serif fontuna sahip ve altıgende daha yoğun bir kırmızı kullanılıyor.

Altıgen aynı zamanda eski logoya kıyasla daha büyük ve daha kalın gibi görünüyor ve bankanın adı yanında biraz daha küçük olacak şekilde yeniden boyutlandırılmış.

Genel olarak, yeni logo dijital formatlara daha uyumlu ve uyarlanabilir görünüyor. Ayrıca, görünürlüğün iyileştirilmesi ve banka kültürünün daha iyi aktarılması hedefleniyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.