Hotpoint ve Jamie Oliver unutulmuş gıdalara taze fikirler üretiyor

Küresel bir sorun olan gıda israfının kayda değer bir bölümü hanelerde gerçekleşiyor. Bu sorunla mücadele etmek üzere Hotpoint ve Jamie Oliver unutulmuş gıdalara taze fikirler üretiyor.

Artan gıdaları kullanarak yemek yapmak, iyi durumdaki gıdanın çöpe atılmasını önlemenin ve gıda israfıyla mücadeleye katkı sağlamanın harika bir yolu. Hotpoint ve Jamie Oliver, tüketicileri duyarlı gıda tercihlerinde bulunmaya ve yediklerine daha çok özen göstermeye teşvik etmek için “Unutulmuş Gıdalara Taze Fikirler” kampanyasını başlattı.

Jamie’den ilham alan ve Ece Zaim, Burak Zafer Sırmaçekici, Sercan Çam, Merve Mucuk’un dahil olduğu Hotpoint “Taze Düşünürler” ekibi, beğenilen tüketici tarifleri için çağrıda bulunuyor. Tüketiciler, artan gıdalardan esinlenerek hazırladıkları yemek tariflerini göndererek, Londra’da tariflerinin de menüde yer alacağı bir pop-up kafe etkinliğinde Jamie Oliver’la tanışma fırsatını yakalayacak.

Yeni tarifler aranıyor

“Unutulmuş Gıdalara Taze Fikirler” kampanyası kapsamında Jamie Oliver, evde gıda israfını azaltmaya yönelik önemli ipuçları ve püf noktaları paylaşarak tüketicilere yardım ediyor. Kampanyayla Hotpoint and Jamie Oliver, gıda alışkanlıklarının değişmesi ve gıdaya daha fazla özen gösterme kültürünün benimsenmesi için ilham kaynağı olmayı hedefliyor. Projenin bir parçası olarak, Türkiye’deki sosyal medya fenomenleri de takipçilerini kenarda unutulan gıdalar için taze fikirler üretmeye davet edecek. Ece Zaim, Burak Zafer Sırmaçekici, Sercan Çam ve Merve Mucuk’tan oluşan Hotpoint “Taze Düşünürler” ekibi, sosyal medya platformlarında gıda israfına dikkat çekecek ve takipçilerine çöpe attıkları gıda miktarını azaltmak için ipuçları verecek.

Seçilecek tarifler Londra’ya gidecek

Kampanya kapsamında en iyi tarif Hotpoint ve Jamie Oliver tarafından seçilecek ve bazı tarifler Londra’da geçici süre için açılacak özel bir kafenin menüsüne eklenerek, en sık çöpe atılan gıdalardan yaratılan yemeklerle özgün bir restoran deneyimi sunacak. Taze Fikirler Kafe, gündelik malzemelerin ve hatta artıkların bile yalnızca biraz daha özen, sevgi ve ilgiyle ne kadar heyecan ve ilham verici olabileceğini göstermeyi hedefliyor. Tarifi seçilen tüketici, Londra’daki seçkin lansman etkinliğinde bu sıradışı menüyü denemeye davet edilecek ve Jamie Oliver ile biraraya gelme şansına sahip olacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.