“Her gün yeniden enerjimizi toplamamız gerekiyor”

Okurken gülümseten, samimi içerikleriyle hem blog hem de Instagram dünyasına giren Tuğçe Baykut Pınar ile Pozitif Omlet’i konuştuk.

Geçtiğimiz ay başladığımız The Story bölümümüzde çalışma hayatının yanında farklı uğraşlara yer veren, etrafındakileri etkileyerek onlara ilham olan isimleri ağırlamaya devam ediyoruz.

Pozitif Omlet ismini verdiği blog’uyla ve Instagram hesabıyla pozitif yaşam için motive edici paylaşımlar yapan ve içerikler üreten Tuğçe Baykut Pınar ile görüştük. Kendisi BMW’da digital marketing unit manager olarak çalışırken bir yandan da Pozitif Omlet’i hayata geçiriyor. Öğrenmekten sıkılmayan, kitap okumayı seven, motivasyon ve başarı konularına meraklı olan Tuğçe Baykut Pınar; içerik üretimini profesyonel hayatıyla sınırlamıyor ve insanlara ilham olabileceğini düşündüğü yazılar hazırlıyor.

Kamer Yılmaz Öncelikle henüz sizi takip etmeyenler ve tanımayanlar için Pozitif Omlet macerası nasıl başladı, sizden dinleyelim?
Tuğçe Baykut Pınar Başarı, motivasyon ve iyi hissetmek her zaman kişisel ilgi alanım oldu. Bu alanlarda sürekli araştırırım, okurum, seminerlere katılırım ve öğrendiklerimi hayatıma uygulamaya çalışırım. Gün geçtikçe daha fazla bilgi birikimim olmaya başladı. Ailem ve arkadaşlarım bu alanlarda benden fikir almaya ve benimle paylaşımlarda bulunmaya başladılar. Biraz da onların teşvik etmesiyle beraber araştırdıklarımı, öğrendiklerimi ve deneyimlediklerimi daha fazla kişiye aktarmak istedim.

Kamer Yılmaz Neden Pozitif Omlet adını verdiniz?
Tuğçe Baykut Pınar Yumurta neredeyse herkesin yemek yapımında rahatlıkla kullandığı en basit gıda maddelerinden biri.
En kolay tariften tutun, en zor tarife kadar birçok farklı yemeğin içinde yumurta bulabilirsiniz. Benim yumurtayla yapmayı en çok sevdiğim şeyse omlet. Dedim ki ben bu malzemeden ortaya bir Pozitif Omlet çıkartayım. ☺

Kamer Yılmaz Pozitif Omlet’i diğer sitelerden ve bloglardan ayıran nedir?
Tuğçe Baykut Pınar Alanı ne olursa olsun çoğu sitenin trafik kaygısıyla seri içerik üretimine döndüğünü görüyorum. Ben kişisel gelişim ve motivasyon konularının bağ kurmayı gerektiren bir alan olduğuna inanıyorum. Denemediğim ya da bilgim olmayan hiçbir şeyi Pozitif Omlet’te yazmıyorum. Pozitif Omlet bir kişinin sevdiği hayatı tasarlarken deneyimledikleri ve paylaşmak istediklerini yansıtıyor. Bu yüzden daha kişisel ve insanlar bu yüzden kendilerini daha yakın hissediyor.

Kamer Yılmaz Hem iş hayatı devam ediyor hem de içerikler üretiyorsunuz; bu motivasyonu nasıl buluyorsunuz?
Tuğçe Baykut Pınar Bazen günlük iş temposu o kadar yoğunlaşıyor ki, Omlet’e devam edebilecek miyim diye düşünürken yazılarım ve post’larımla motive ettiğim takipçilerimden bu defa beni motive eden paylaşımlar geliyor. Bu gerçekten tarifsiz bir mutluluk. “Evet” diyorum, o zaman devam edeceğim ve insanların hayatlarına ufacık da olsa pozitif dokunuşlar bırakmaya devam edeceğim. Takipçilerimin bir çoğu bu ihtiyacı benimle paylaşıyor. Birkaç gün içerik girmeyeyim sizi özledik mesajları geliyor. Sanırım bu, benim en büyük motivasyonum.

Kamer Yılmaz Pozitif Omlet ile aslında neler yapmayı hayâl ediyorsunuz ya da planlıyorsunuz?
Tuğçe Baykut Pınar Şu anda kendi hayatıma uyguladıklarımı, deneyimlerimi ve gözlemlerimi yazıyorum. Ancak son dönemlerde eğitimler almaya başladım. Eğitimlerde öğrendiklerimi de aktarmaya başlayacağım yakında. Kısa zamanda hem blog hem Instagram paylaşımlarımın sıklığını artırmak istiyorum. Bir de 1 dakikalık video planım var; ama şu anda yoğunluktan çok fazla vakit ayıramıyorum. Bu konuyu önceliklendireceğim. Eğer her şey yolunda giderse bir süre sonra workshop’lar düzenleyebilmek en büyük hayallerimden biri.

Kamer Yılmaz Instagram paylaşımlarınızın hem enerjisi yüksek hem de insanı gülümsetir türden… İnsanların da bu tip paylaşımlar, yazılar görmeye sanki daha çok ihtiyacı var. Siz ne dersiniz?
Tuğçe Baykut Pınar
Blogumu okuyanlar, Instagram hesabımı takip edenler sizin söylediğinizi sık sık benimle paylaşıyor ve bu beni çok mutlu ediyor. O kadar zorlayıcı şartlarda ve o kadar kaotik ortamlarda yaşıyoruz ki, kendimizi her gün yeniden hazırlamamız ve enerjimizi toplamamız gerekiyor. Aksi takdirde bir sonraki güne başlamakta zorluk çekiyoruz. Tüm bunların içerisinde harekete geçirecek, motive edecek bir yazıya, bir görsele rastlamak insanlara iyi geliyor.

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye 97. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.