Site icon Campaign Türkiye

Hepsiburada’nın Cem Yılmaz’lı yeni kampanyası

Hepsiburada’nın yeni dönem iletişim çalışmalarında Cem Yılmaz ile birlikte çalışacak.

Hepsiburada bugün hem fiziksel hem online katılıma açık olarak düzenlediği lansman toplantısında Cem Yılmaz’ın filmlerinde canlandırdığı karakterlerden ilhamla hazırlanan yeni reklam kampanyasının tanıtımı gerçekleştirdi. Filmlerin kısa bir teaser’ı katılımcılarla paylaşılırken, Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ, Hepsiburada CMO’su Yüce Zerey ve ünlü sanatçı Cem Yılmaz basın mensuplarının yeni işbirliğine dair sorularını yanıtladı.

Yüce Zerey, Hepsiburada ve Cem Yılmaz işbirliğinin klasik bir “marka – ünlü” ilişkisi olmadığına, bir ilki gerçekleştirerek stratejiden yaratıcı süreçlere ve prodüksiyon aşamasına kadar CMYLMZ Fikir Sanat ekibiyle birlikte çalıştıklarına dikkat çekti. Murat Emirdağ ise yaptığı açıklamalarla markanın ünlü sanatçıyla çıktığı yolda tüketiciyi uzun ve stratejik bir hikâyenin beklediğinin sinyallerini verdi.

Markayla çalışma motivasyonunu “Baktım platformda çok harcama yapıyorum, yüzü olup bütçeyi denkleyeyim dedim” sözleriyle esprili bir dille ifade eden Cem Yılmaz, hemen ardından gerçek motivasyonlarını şöyle özetledi:

“Hepsiburada’nın varlığı, var olan şeyleri satmaktan öte yerli üreticilerin ve kadın girişimcilerin de daha geniş kitlelere ulaşarak markalaşmalarını sağlaması yönüyle anlamlı. Ben yerli markalarla çalışmaktan farklı bir şevk duyuyorum. Elbette markayla yakışmak ve aracılık edeceğim söylemler konusunda kendimi iyi hissetmek de önemsediğim kriterler. Benim tüketiciyle yoğun bir iletişimim var. Dolayısıyla markaların üstlendiği sorumluluğu artıran, riskli bir isim olduğum da söylenebilir. Birlikte bir yola çıkmamız, Hepsiburada’nın özgüveninin ve maceranın başka bir seviyeye taşındığının da göstergesi.”

Cem Yılmaz’ın Gora, Hokkabaz, Pek Yakında gibi filmlerinden sevilen 6 farklı karakterinin boy göstereceği reklam filmlerinin ilki, 16 Ekim’de “Efsane Başlıyor” söylemiyle tüketicinin beğenisine sunulmaya başladı.

Exit mobile version