Hepsiburada Strateji Grup Başkanı Murat Büyümez oldu

Nisan 2018’de Doğan Online Yatırım Ofisi Başkanı olarak Doğan Online ailesine katılan Murat Büyümez, yürüttüğü bu göreve ek olarak Hepsiburada’da Strateji ve Planlama, E-ihracat, İnsan Kaynakları, Hukuk ve Regülasyon iş kollarının yönetiminden sorumlu “Strateji Grup Başkanı” olarak görev almaya başladı.

E-ticaret platformu Hepsiburada Strateji Grup Başkanı pozisyonuna, halihazırda Doğan Online Şirketleri’nin yurt içi ve yurt dışı yatırım süreçlerinin planlanması ve yeni start-up projelerin yönetimi görevini yürüten Murat Büyümez getirildi.

Bilkent Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği lisans eğitimi alan Murat Büyümez, kariyer hayatına J.P. Morgan Yatırım Bankası Londra ofisinde şirket birleşmeleri ve satın almaları alanında başladı. Sonrasında Doğu Avrupa’nın girişim sermayesi yatırım fonlarından biri olan Mid Europa Partners şirketinde farklı yönetsel rollerde çalışma hayatına devam eden Büyümez, eş zamanlı olarak Türkiye, Romanya ve Sırbistan’da Kent Sağlık Grubu, Regina Maria, CMC Turkey, Medigroup gibi uluslararası şirketlerin yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.