Heineken kampanyasında kalıplaşmış cinsiyet yargılarını eleştirdi

Heineken, hazıaladığı yeni kampanyasında içki içenlerin cinsiyet kalıpyargılarını mizahi bir yolla eleştirdi. Heineken reklam filminde “Neden bir erkek güzel bir kokteylin tadını çıkarmasın ki?” sorusunun cevabını arıyor.

Heineken, biranın ağırlıklı olarak erkekler için varolan bir içki olduğu fikrine derin bir darbe indirmeyi amaçlayan küresel bir kampanya başlattı. Publicis Italy tarafından oluşturulan “Herkese Şerefe”, adlı reklamda bir garson bir Heineken birayla ve görsel olarak görkemli bir kokteylle gelir – daha önce sormadan – bir erkeğe bira servisi yapar ve bir kadına kokteyl verir. Çift daha sonra içeceklerini garip bir şekilde değiştirmek için bırakılır.

Hugo Wahledow’un yönettiği ve Iconforlast Paris aracılığıyla Megaforce tarafından yapılan reklam filmi Claudia Illan tarafından yazılmıştır. Çalışma 14 ülkede televizyon, dijital ve sosyal medyada gerçekleştirilecek.

Heineken kurumsal iş direktörü Blanca Juti, kampanyanın “her iki yönde de stereotipleri kırmakla ilgili olduğunu” söyledi. Biraların erkekler için ve kadınlar için kokteyller olması için bir neden yok. İçeceklerin cinsiyeti yok. Toplumun resmini göstermek istiyoruz. gerçek ve insanlara eşit davranmalıyız.” dedi.

Markanın iletişim stratejisti, Juti, “hayata taze bir bakış açısıyla bakarsanız, hayattan daha çok keyif alacağınız inancına dayanıyoruz. Heineken reklamlarında somut ve taze olmayı hedefliyoruz. Bu reklamı gördüğünüzde gülümsüyorsunuz çünkü hepimizin başından böyle bir şey geçti. Juti, cinsiyet stereotiplerinin Heineken için yeni bir problem olmadığını belirtti.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.