artwork

Heineken, Decentraland’de üretilen sanal birayı piyasaya sürdü

11 ay önce

0

Heineken, yeni birası Heineken Silver‘ı yaratmak için tarifini değiştirmeye karar verdi. Bira sıfır kalori, hiçbir tadı yok ve onu gerçekten içemezsiniz.

“Süper hızlı megabaytlarla ve en iyi güvenlik duvarları aracılığıyla filtrelenmiş” olarak tanımlanan Heineken Silver, üç boyutly dijital platform Decentraland’da mevcut. %100 bilgisayar tarafından üretilen içerikler sıfır kalorili olarak lanse edildi ve tabii ki biranın tadı yok.

Heineken Marka Global Başkanı Bram Westenbrink, metaverse’ün insanları bir araya getirmesine rağmen “yeni bir birayı tatmak için en iyi yer olmadığına” dikkat çekti ve sözlerine şöyle devam etti: “Yeni sanal biramız Heineken Silver ironik bir şaka. Gerçek dünyada en çok keyif alınan ürünlerle metaverse’e atlayan bizim ve bizim gibi diğer birçok markayla dalga geçen, bilinçli bir fikir.

Şimdilik piksellerin ve baytların tadına bakamıyorsunuz bu nedenle bununla ilgili bir şaka yapmak ve herkese gerçek dünyada yeni sanal Heineken Silver’ımız da dahil olmak üzere serinletici bir biranın tadının yerini hiçbir şeyin tutamayacağını hatırlatmak istiyoruz.”

Heineken’in Decentraland’daki sanal bira fabrikasını ziyaret edenler, markayı ve yeni birayı sanal dünyada deneyimleyebilecek.

Sanal alanda bira tankları, DJ kabini, dans pisti ve bar mevcut. Kendi kendini yetiştirmiş sokak sanatçısı J.Demsky, Heineken’in sanal evinin bazı bölümlerinin tasarlanmasına yardımcı oldu.

Heineken Silver, 17 Mart’ta Heineken’in sanal bira fabrikasında gerçekleştirilen bir ürün lansmanında tanıtıldı. Konuklar, “pikselli ıstakoz”un ve Thierry Henry’nin avatarının performansının tadını çıkardı.

Senin için
Tümünü göster
Depremzedelere destek için kime, nereye ve nasıl başvurabiliriz?

Depremin yıkıcı sonuçlarını biraz olsun hafifletmek için yardımda bulunabileceğimiz iletişim...

Amazon’dan Türkiye’deki deprem felaketi için yardım

Amazon, Türkiye’nin içinde bulunduğu doğal afet durumuna yardımcı olmak amacıyla...

Apple’dan Türkiye’ye destek

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen 7.7 ile 7.6 büyüklüğündeki...