Head&Shoulders’dan eSpora büyük destek

Head&Shoulders, Türk sporuna ve genç sporculara sağladığı desteği eSpor ile sürdürüyor.

Head&Shoulders anasponsorluğunda Futbolist, her sene FIFA tarafından düzenlenen ve dünyanın en büyük eSpor organizasyonlarından biri olan FIFA eClub World Cup’ta yarı finale kadar yükseldi.

“Kazanmak Kafada Başlar” diyen Head&Shoulders, geçtiğimiz haftasonu Londra’da düzenlenen ve ilk defa bir Türk takımının katılma başarısı gösterdiği FIFA eClub World Cup’ta yarı finale yükselen Futbolist takımının anasponsorluğunu üstlendi.

FIFA19’da dünyanın en iyi 16 takımı kozlarını paylaştı. Yaklaşık 250 takım arasından sadece 15 takımın ve bir önceki senenin şampiyonunun katılmaya hak kazandığı turnuvanın elemelerinde Türkiye’den Futbolist dahil üç takım yer aldı. Head&Shoulders’ın anasponsorluğunda yarışan ve elemeleri geçen Futbolist, bu aşamaya gelen ilk ve tek Türk takımı oldu ve Brondby, Manchester City, Ajax gibi futbol takımlarının yanında Faze Clan ve Vitality gibi dünyaca ünlü eSpor kulüplerinin olduğu sahneye çıktı.

Futbolist Ekibi, turnuvadan 3.olarak, 10.000 USD para ödülü alarak ayrıldılar. Bu turnuvadan kazandığı puanlarla Haziran ayında yapılacak olan global finallere katılmayı neredeyse garantileyen ekip, Mart ayında da Singapur’da düzenlenecek olan FUT Champs turnuvasına katılacak. ‘Kazanmak Kafada Başlar’ mottosu ile ilk defa katıldığı turnuvada yarı final oynama başarısı gösteren ekip seneye de şampiyonluk hedefliyor.

Head&Shoulders, sporun daha çok insana ulaşması, topluma hayallerinin peşinden giden ve cesaretli bir nesil kazandırmak için eSpor da dahil olmak üzere pek çok spor organizasyonuna sponsor olmaya devam ediyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.