Hayatım Reklam: Selman Yılmaz

Reklamcı olma sebebim Zeka, hayalgücü ve teknolojinin var olduğu alanda bir şeyler üretmeye çalışmak güzel, bu işten keyif almak daha da güzel. Sanırım bu yüzden hobimi iş gibi yapıyorum.

İçinde olmaktan gurur duyduğum kampanyalar Bugüne kadar inanmadığımız hiçbir projeyi sunmadık. Coca-Cola, Garanti, Garanti Emeklilik, Perfetti Van Melle gibi markalarla birçok proje gerçekleştirdik. Marka mesajının kitleye deneyim eşliğinde sunulduğu, inovasyon ve yeni medya kullanımı özellikleri barındıran Vivident Projection Mapping projemizin bende yeri başkadır. Proje Türkiye’de (dünyada da başka bir örneğini şu ana kadar göremedik) sinema salonunun kendi projeksiyonunu kullanan ilk gerilla etkinliği olma özelliğini taşıyor. Sinemada projeksiyonunun yansıtabildiği özel görüntü formatı için yazılım ekibimiz kendi converter çözümümüzü dahi geliştirdi. Çok uykusuz kaldık ama sonuçları güzel oldu 🙂

Film arasında ikram edilen Vivident sakızlarını almış izleyicileri, koltuklarına döndüklerinde, perde önünde yer alan 2.5 metrelik kutu üzerinde gerçekleştirilen 3D Projection Mapping deneyimi bekliyordu. Ağızda yayılan sakızın tadına eşlik eden deneyim sonrasında, salonda hiç beklemediğimiz alkışlar, “bir daha” sesleri, alınan kayıtlar ve yorumlarını sosyal mecralarında paylaşmaları… Bu atmosferin yaşattığı his başkaydı.

Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam Şu an için aklıma geleneler; Tbox’ın 2 saniyelik TV kampanyası, Kız Gibi Yap / Orkid, Never Say No To Panda / Panda Cheese, Tipp-ex / A Hunter Shoots A Bear, Got Milk?, Doritos / The Quest

Kariyerimdeki en iyi an İki idealistin bir araya gelerek, sıfır sermaye ile Gülenayva’yı kurduğu gün.

İş hayatımdaki en utandırıcı anım Garanti Emeklilik ile gerçekleştireceğimiz tanışma toplantısına, yüzümde yastık iziyle geç kalarak katılmış olmam. Hepsi şahane insanlar, gülüp geçtik.

Bir kampanyada beraber çalıştığım en iyi ünlü Sungun Babacan. Sungun Abi benim için: Tom Hanks, John Travolta, Brad Pitt, Tom Cruise, Sean Penn, Bruce Willis… Bir TVC projesinde kırık kalçasına rağmen bize destek olan, evine kayıt almaya davet eden, tatlı muhabbeti ve ikramlarıyla bizi ağırlayan, Sungun Baba’ya buradan selamlar.

Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan Burada tek bir isim söylemek bunca yıldır birlikte çalıştığım ekip arkadaşlarıma haksızlık olur. İşini severek yapan Gülenayva ekibi diyebilirim.

Kariyerimde en büyük etkiye sahip olan kişi Şu ana kadar tanıştığım ve hayatımda olan herkesin bir sebeple karşıma çıktığına inanıyorum. Tanıştığım gün birlikte çalışmak için işimden ayrıldığım ve beraber çalışırken ideallerimiz için “söz canlıdır” diyen, ortağım Tuncay Baylan.

Yoğun iş tempomda desteğini ve anlayışını esirgemeyen eşim Gülten Yılmaz’ı da saymadan geçemeyeceğim.

 

Bu yazı Campaign Türkiye’nin Mayıs sayısında yayınlandı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.