Hayatım reklam: Muzaffer Malkoç

Muzaffer Malkoç / iGOA Ajans Eş Başkanı – Yaratıcı Yönetmen

Reklamcı olma sebebim: Bunca yıldan sonra hala kendimi reklamcı olarak tanımlamakta zorlanıyorum. Bu sektörü aynı anda hem sinema, hem edebiyat, hem satış, hem tasarım, hem programlama hem de akla gelebilecek bütün hemleri bir arada düşünmemiz gereken ender çalışma alanlarından biri gibi hissettim. Bu yüzden reklamcılığı disiplinlerarası göçerlik gibi görüyorum. Şu an reklamcı olarak biliniyorsam bu sebepledir. Yarın bambaşka bir şey olabilirim.

İçinde olmaktan gurur duyduğum kampanyalar: iGOA’nın kendisi 🙂 Çalışırken göçer olabilmeyi sağlayan bu sistemi kurmaktan ve geliştirip ilk uygulayıcılarından biri olmaktan hep gurur duydum.

Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam: Son zamanlarda Romaniansaresmart.com ‘daki olay favorilerim arasında. Hem bir ürün kampanyası hem de internetin nasıl işlediğine dair harika bir örnek.

Kariyerimdeki en iyi an: Kendi şirketimi kurmak için çalıştığım iş yerinden ayrıldığım gün, tek başıma şirketin kapısından dışarı çıktığımda bütün ekip arkadaşlarımı sokakta beni bekler ve alkışlar vaziyette bulmuştum. Sadece kariyerimin değil hayatımın en iyi anlarından biridir.

İş hayatımdaki en utandırıcı anım: Allah kimseyi utandırmasın.

Bir kampanyada beraber çalıştığım en iyi ünlü: Nil Karaibrahimgil neşesiyle, açıklığıyla ve en önemlisi yaratıcılığa duyduğu saygı ve de katkısıyla benim listemin tepesindekilerden biridir. Onunla 3 proje yaptık, hepsi de çok başarılı ve türünün en iyi örneklerinden olan öncü işler oldu.

Bu sektörde birlikte çalışmaktan en çok mutluluk duyduğum insan: Ben çok şanslı bir insanım çünkü bu soruya cevap olarak verebileceğim onlarca isim var. Bu yüzden sürekli şükrediyorum. Hepsini tek tek sayamam:)

Kariyerimde en büyük etkiye sahip olan kişi: Fatih Sultan Mehmet. Gemileri karadan denize indirme meselesini ilk duyduğumda dünyamın ekseni kaymıştı. Farklı düşünmeyi becerince her şeyin mümkün olabileceğini en yoğun olarak ilk o hissettirdi. Değişmez kahramanımdır.

Bir de sorgusuz sualsiz bütün imkanlarıyla beni sürekli destekleyen annem, babam ve kardeşlerim var. Bu gücü arkamda hissetmeseydim hayatım bambaşka olurdu.

Bu yazı Campaign Türkiye Haziran sayısında, Hayatım Reklam bölümünde yayınlandı.

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Mustafa Çavuşoğlu diyor

    İşi, aynı zamanda hobisi olan insanların çok küçük bir azınlık olduğunu okumuştum. Kendisini, işte tam bu azınlık üyelerinden biri olarak gördüm bu ropörtajla. Mutluluğunun ve başarılarının devamı, şükran duyduğu ailesini sonsuz yıllar mutlu etsin ve değer verdiği arkadaşlarını.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.