artwork

Hayatım Reklam: Merve Turunç

3 sene önce

0

91. sayımızda Hayatım Reklam diyen isim, Muhabbet Ajansı Junior Reklam Yazarı Merve Turunç oldu.

Reklamcı Olma Sebebim:

Sekizinci sınıftayken sevmediğim reklam filmlerini taklit ettiğim videolar çekmiştim, liseye başladığımda da reklamcı olmaya karar verdim. O zamanlar tamamen özgür bir şekilde ilk reklam fikirlerimi bulmaya başladım ve bunu çok severek yapıyordum. Düşünsenize şimdi mesleğim! 

İçinde bulunmaktan gurur duyduğum kampanyalar:

Hem 19 Mayıs’ın 100. yılını sahiplenen hem de toplumsal fayda sağlayan P&G’nin ”Banabak” platformu için hazırladığımız ‘’Gençlik 100 Yaşında’’ işiyle gurur duyuyorum. 

Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam:

Favorilerimden oluşan bir reklam kuşağı döndü kafamda ama biri daha çok aklımda kaldı. 

‘’Bir Eti Gofreti alana, ikincisi aynı fiyata!’’ 

Kariyerimdeki en iyi an:

Henüz yaşanmadı. 

İş hayatımdaki en utandırıcı anım:

Staj yaptığım zamanlarda Senior’ım en sevmediğim reklamı sormuştu, hemen söyledim hangisi olduğunu. Sonra dedi ki: “Merve o reklamı biz yaptık.” Başımdan aşağı kaynar sular döküldü ama yine de ‘’ehe’’ diye gülümseyebildim. Neyse ki o da güldü. 

Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan:

Nuri Gülver. Mühendis bir reklamcı ile çalışmak kesinlikle ufkumu açmıştı. Ondan çok şey öğrendim, öğrenmeye de devam ediyorum. İyi fikir bulmanın ve o fikri geliştirmenin yanı sıra insanlara ve olaylara olan pozitif yaklaşımıyla da idolüm olur kendisi. 

Kariyerimde en büyük etkiye sahip olan kişiler:

Üniversitede reklam atölyesinde çok vakit geçirirdim, yarışmalara katılırdım. Sektörün havasını koklamaya o zaman başladım. Bu sebeple atölyedeki hocalarımın ve arkadaşlarımın etkisi büyük benim için. Daha önce çalıştığım yerlerdeki ekip arkadaşlarımın ve direktörümün verdiği her revize, önerdiği her film, söylenen her öneri beni ileriye taşıdı. Şimdi de yaratıcı yönetmenlerim Emrah Karpuzcu, Kenan Ünsal ve çalışma arkadaşlarımla ilerlemeye devam…

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 92. sayısında yayımlandı.