Hayatım Reklam: Ege Öztayfun

Bu sayımızda, Alametifarika Creative Group Head’i Ege Öztayfun, “Hayatım Reklam” köşemizin konuğu oldu.

Ege Öztayfun                                                      Creative Group Head, Alametifarika

-Reklamcı olma sebebim:

Açıkçası reklamcı olma hayalleri kurmuyordum fakat bana çekici gelen bir tarafı vardı. İşin yaratıcılıkla hayat bulması. Tabii ki çok mükemmel işler yapıyoruz anlamına gelmiyor bu. Çokça sınırların, olmazların içinde yeni şeyler üretebilmek de tatmin sağlayan bir şey. 

-İçinde bulunmaktan gurur duyduğum kampanyalar:

Gurur duymak biraz iddialı geliyor bana, reklam yapıyoruz sonuçta. Evet buna yaptığımız sosyal sorumluluk işleri de dahil. (Bu konuda da özeleştiri yaparsak ister istemez iki yüzlülük yaptığımızı düşünüyorum.) İçinde bulunduğum için mutlu olduğum dersek, Vodafone için yaptığımız birçok kampanya, ödüller için yaptığımız güzel işler diyebilirim. 

-Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam:

Cadbury Milkin Drummer Gorillasını izlediğimde çok beğenmiştim. Reklamların eskiden daha etkileyici gelmesiyle de ilgisi olabilir tabi ama bir markanın konuşmadan ne kadar etkili olabileceğinin çok iyi örneği bence. 

-Kariyerimdeki en iyi an:

Bir kere ajansın 18.00 servisine binebilmiştim. O an güzel bir andı. Kreatif ekipten iki kişiydik, mutluyduk. Bizim dışımızdakiler için sıradan bir andı. Ne yazık ki…

-İş hayatımdaki en utandırıcı anım:

Böyle bir anı hatırlamıyorum ya da hatırlamak istemiyor da olabilirim.

Hafızamda yok açıkçası.

-Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan:

Team Redde çalıştığım dönemdeki ekip arkadaşlarımı söyleyebilirim. Eğlenerek, keyifle, güzel işler yaparak çalışıyorduk. Hepimiz şu an farklı ajanslarda olsak da çok iyi insanlar kazandım.

-Kariyerimde büyük etkiye sahip olan kişiler:

Üniversite arkadaşlarımdan başlayabilirim. Kariyerimizde ne yöne ilerleyeceğimiz konusunda birbirimize çok destek olduk. Çalıştığım birçok insan kariyerimde ilerlemem konusunda yardımcı oldu. En büyük etkiye sahip olan kişi ise, Erkan Kayadır. Ondan çok şey öğrendiğimi söyleyebilirim. 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 113. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.