Hayatım Reklam: Efe Aksoy

Hayatım Reklam sayfalarımızın bu ayki konuğu THE Müşteri İlişkileri Direktörü Efe Aksoy oldu.  

Reklamcı olma sebebim? Reklamcılık para kazanmak için değil çok para kazanmak için yapılır diye kandırmışlardı beni. Sonunda –ci, -cı olan işler meslek sayılmaz derler ama reklamcı olmak bundan 10 sene önce ben işe başladığımda da çok havalıydı şimdi de çok havalı ya da bana öyle geliyor.

İçinde olmaktan gurur duyduğum kampanyalar? Ağaoğlu Maslak 1453, Çaykur Türkiye’nin Gerçek Çayı Budur.

Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam? Tüm Ali Taran kampanyaları, özellikle Tokai ve Apple’ın “Get a Mac” kampanyası.

Kariyerimdeki en iyi an? Henüz yaşamadım.

İş hayatımdaki en utandırıcı anım? Bir sunumda Yıldız Tilbe taklidi yapmak zorunda kalmıştım filmi anlatırken, daha kötüsü olamaz herhalde.

Bir kampanyada beraber çalıştığım en iyi ünlü? Ali Ağaoğlu ve rahmetli Müslüm Gürses.

Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan? THE’nın yaratıcı yönetmenleri ve kurucu ortakları Alper Pala ve Çağlar Eser. Bir de Vietnam’da beraber çalışma şansı yakaladığım ve tekrar beraber çalışmayı çok istediğim dostum Cihangir Gümüş var. Önümüzdeki senelerde sektörde adından çokça bahsettirecek zaten.

Kariyerimdeki en büyük etkiye sahip olan kişi? Reklamcılığın okulda bir noktaya kadar öğrenilebilecek olduğuna inanan reklamcılardanım. Usta çırak ilişkisine inanıyorum. Tibet Ağabey’i (Tibet Sanlıman) de bu bağlamda ustam bilirim, “ustadan nasiplenirsin” der Tibet Ağabey, ben de nasibimi aldım çok şükür.

 

Bu yazı, Campaign Türkiye’nin Ekim 2015 sayısında yer almıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.