Hayatım Reklam: Burcu Günister

Bu sayımızda, Medina Turgul DDB Creative Group Head – Art Director’ü Burcu Günister, hayatım reklam köşemizin konuğu oldu.

 Burcu Günister,                                             Medina Turgul DDB / Creative Group Head -Art Director

Reklamcı olma sebebim:

Bu soruyu cevaplamak için epey geçmişe gitmem lazım 🙂 Lisede ve üniversitede Grafik Tasarım okudum. Lise yıllarımdan beri hep ne istediğini bilen, farkındalığı yüksek biri oldum. Yarattığım işlerle başkalarının hayatlarına dokunabilmek, geniş kitlelere hitap edebilmek beni hep çok etkiledi, etkiliyor. Çok yönlü kişiliğimi, ürettiğim işlerde rahatça gösterebildiğim bu alanda severek üretmeye devam ediyorum.

İçinde bulunmaktan gurur duyduğum kampanyalar:

Bir projenin/kampanyanın fikir aşamasından yayınlandığı ana kadar çokça mücadele ve emek veriliyor. Yayına çıkan işin  arkasındaki emeğin hikâyesine bağlı olarak, çok küçük işler ya da büyük projelerin, ödül alıp almadığına bakmaksızın gurur duyduğum işler olabiliyor. Bu nedenle portfolyomdaki tüm işlerle ayrı ayrı nedenlerden dolayı gurur duyuyorum.

Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam:

Favori kampanyalarımın sayısı oldukça fazla. Çok eskilere gitmeden güncel örnek olarak Bodyform için AMV BBDO tarafından hazırlanan Womb Stories kampanyasını söyleyebilirim. Ayrıca aynı markanın bir başka kampanyası No Blood Should Hold Us Back’in de gönlümde ayrı bir yeri var.

Kariyerimdeki en iyi an:

İşin hakkını verdiğimi ve hakkımı aldığımı düşündüğüm her an.

İş hayatımdaki en utandırıcı anım:

Düşündüğümde öyle bir anım aklıma gelmiyor. Allah utandırmasın diyelim 🙂

Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan:

Geçmişte ve şu anda birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğum birçok isim var ve hepsine burada yer verebilmem zor olur. Yine de bazı isimleri saymadan geçemeyeceğim.

Uzun dönem birlikte çalıştığım, her konuda ufkumu açan yazar couple’ım Erşan Develier’e, yaratıcılığımızı sonuna dek zorlamamız gerektiğini öğreten Tolga Büyükdoğanay’a, yaptığı işe tüm odağını, tutkusunu verip gerektiğinde cesur kararlar almaktan korkmamak gerektiğini gösteren Görkem Yeğin’e, görselliğe olan yaklaşımıma farklı bakış açıları katan Selim Ünlüsoy’a ve beni büyük fikrin çok daha fazla büyüyebileceğine inandıran Ertuğ Tuğalan’a buradan sevgiler.

Kariyerimde büyük etkiye sahip olan kişiler:

Kariyer yolculuğumu etkileyenleri sadece kişilere indirgeyerek anlatmaya çalışırsam eksik yanıt vermiş olurum. Kariyerim boyunca iletişim kurduğum herkes, günlük yaşam rutininde karşılaştığım insanlar, ailem, arkadaşlarım, her baktığım görsel, izlediğim film, dinlediğim müzik, okuduğum kitap, elde ettiğim başarılar ve karşılaştığım başarısızlıklar, yaşadığım her bir deneyim, günün sonunda bir bütün oluşturuyor ve büyük bir etkiye dönüşüyor. Bugün olduğum kişiye etki etmiş herkes ve her anı benim yolculuğumun bir parçası.

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 106. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.