Hayatım Reklam: Ari Koen

84. sayımızda Hayatım Reklam diyen isim, GTB Metin Yazarı Ari Koen oldu.

Reklamcı olma sebebim:

“Çocukluk hayalimdi” demek isterdim ama durum farklı. İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme – Ekonomi Bölümü’ne girmiştim. Birinci sınıfın sonunda ekonomiyle alakalı bir sunum yaparken hocamız Prof. Dr. Asaf Savaş Akat beni durdurdu ve ‘’Sen reklamcılık da okusana…’’ dedi. Reklam dünyasına girişim bu şekilde başladı diyebilirim.

İçinde olmaktan gurur duyduğum kampanyalar:

Son işimin en iyi işim olması her zaman kısmet olur mu bilmiyorum ama geçen haftalarda hayata geçen Yeni Ford Focus kampanyası diyebilirim.

Ayrıca Volkswagen için hazırladığımız ‘’Benzersiz özelliklerle dolu bir aile’’ kampanyası ve Jeep’in ‘’Beep – Deep – Keep’’ basın ilanlarını buraya yazabilirim.

Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam:

Çok klasik olacak ama ‘’Never say no to Panda.’’ kampanyası. Bu kampanyayı belki de pandaları çok sevmemden dolayı favori olarak görüyor olabilirim.

Kariyerimdeki en iyi an:

İlk ödülümü kazandığımda babam hastanedeydi. Ödülü kazanıp yanına gittiğim zaman zar zor konuşarak ‘’Benim canım oğlum!’’ dedi. Bu meslekte ne zaman zorlansam aklıma gelir, beni kamçılar.

İş hayatımdaki en utandırıcı anım:

İkinci sınıfın yazında Lowe İstanbul’da stajyerdim. Bir perşembe akşamı Anjelique’e gitmiştim. Tabii ertesi gün iş var. Hafif alkollü bir şekilde sabahın 4’ünde ekibinde çalıştığım Can Faga ile karşılaşmıştım. O yaşlarda bu durumdan baya utanmıştım. Can Faga o günden beri her gördüğünde ‘’Arijelique’’ diye çağırır 🙂

Bir kampanyada beraber çalıştığım en iyi ünlü:

İnsanın içinden Eminem ya da Jordan demek geliyor ama…

Son reklam filmimizin görüntü yönetmenliğini yapan Oscar Faura (Jurassic World: Fallen Kingdom’ın da görüntü yönetmeni) şimdilik çalıştığım en önemli ve “ünlü” şahsiyetti diyebilirim.

Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan:

İnsan değil insanlar olmalı bence bu soru. Çalıştığım insanların hepsi bana bir şeyler kattıkları için hepsine bir kez daha teşekkür ederim.

Kariyerimde en büyük etkiye sahip olan kişi:

Bu sorunun cevabını, ilk soruda vermiştim aslında. Bana reklamcılığın kapısını açan Asaf Savaş Akat diyebilirim.

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 84. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.