Hayatım Reklam: Ali Özgen

Campaign Türkiye Ekim 2017 sayısının Hayatım Reklam diyen ismi Deep360 Reklam Yazarı Ali Özgen oldu.

Campaign Türkiye Ekim 2017 sayısının Hayatım Reklam diyen ismi Deep360 Reklam Yazarı Ali Özgen oldu.Ali Özgen

Deep360 Reklam Yazarı

Reklamcı olma sebebim:

Reklamcı olmaya aslında çok önceleri karar vermişim de haberim yokmuş. Mesela daha çok küçükken minik hikayeler yazdığımı hatırlıyorum. Lisede sınıftaki büyük tartışmaları çözen çocuk, üniversitede her boşlukta şiir yazan her fırsatta fikir üreten genç olduğumu…

Bir meslek edinmem gerektiğini fark ettiğim gün; yazmalı-çizmeli bir iş yapacağımı, eser bırakan ve sorun çözen taraf olacağımı biliyordum. Sonra bir baktım ki reklamcı olmuşum.

 

İçinde olmaktan gurur duyduğum kampanyalar:

Tam olarak gurur kelimesini karşılamayabilir belki ama bazı kampanyalar gerçekten yüzümü güldürüyor. Özellikle bahçeli yaşamı konu alan ve lansmanı yeni tamamlanan Asmalı Bahçe Şehir projesi gerçekten tüm yönleriyle içime sinen bir kampanya oldu.

 

Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam:

IKEA’nın “It’s a meal. Not a competition” kampanyası beni bayağı etkilemişti.

 

Bir kampanyada beraber çalıştığım en iyi ünlü:

Birkaç kampanya dolayısıyla birlikte iş yaptığımız ünlü isimler oldu tabii. Ancak birebir tanışmadığım için, iyi olma durumunu neye göre değerlendireceğimi bilemiyorum. Ünlü olmak iyi midir onu da bilmiyorum.

Kariyerimdeki en iyi an:

İki cevabı var aslında. Birinci cevap, sevdiğiniz işi yapıyorsanız her an iyidir. İkinci cevap ise özel olarak takdir edildiğim o ilk günü hiç unutmayacağım.

İş hayatımdaki en utandırıcı anım:

Henüz öyle bir an yaşamadım ne mutlu ki… Zaten utangaç bir insan da değilimdir.

 

Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan:

Şu anki ajansımda gerçekten eğlenmeyi bilen bir ekiple birlikteyim. Ayrı bir parantez açmak gerekirse Deep360 Yaratıcı Grup Başkanı Erkan Belen, kendine özgü çalışma tarzıyla bir arada olmaktan en keyif aldığım kişi.

 

Kariyerimde en büyük etkiye sahip olan kişi:

Belki de en net cevap verebileceğim soru bu. Yine yaratıcı grup başkanımız Erkan Belen, kariyerime yön veren ve bana kelimelerin sihrini öğreten kişi diyebilirim.

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye Ekim 2017 sayısında yayımlandı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.