Hayatım reklam: Adnan Elmasoğlu

Adnan Elmasoğlu, Publicis Yorum Kreatif Direktörü

Reklamcı olma sebebim: Üniversitede grafik tasarım eğitimi aldım, bu bilinçli bir tercihti. Benim okuduğum dönemde tasarımcılar için seçenekler bugüne göre çok daha kısıtlıydı. Yapmak istediğim işten değer yaratabilmenin en cazip yolu reklam ajanslarıydı.

Adnan Elmasoğlu

İçinde olmaktan gurur duyduğum kampanyalar: 2006-2008 arası Akbank için ürettiğimiz imaj filmleri, 2005-2012 arası Akbak Caz Festivali kampanyaları, 2008-2012 arası Akbank’ın İstanbul Film Festivali sponsorlukları, 2012-2013 Dacia kampanyaları, son dönem İng kampanyaları…

Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam: Bu sene Dove/Real Beauty Sketches ve Volvo Trucks/Van Damme.

Kariyerimdeki en iyi an: İçinde yer aldığınız işin ana haber bültenlerine çıkması, yani yaptığınız reklamın reklamınınyapılması iyi hissettiriyor, bunu bir kaç kez yaşama şansım oldu.

İş hayatımdaki en utandırıcı anım: Çok yoğun çalıştığımız bir dönemde, baskıya ucu ucuna yetiştirdiğimiz bir ilanın logosunun olmadığını fark ettiğimizde gazetenin Kıbrıs baskısı bitmişti.

Bir kampanyada beraber çalıştığım en iyi ünlü: Murat Cemcir.

Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan: İlki 12 yıllık partnerim Ebru Ataman Fırat, kendisiyle beraber büyüdük diyebilirim. İkincisi Faika Ergüder. Eleştirisi de desteği de her zaman çok değerlidir. İkisine de sınırsız güvenirim.

Kariyerimde en büyük etkiye sahip olan kişi: 1995’te beni İstanbul’a getiren ve ilk iş görüşmemi yapmamı sağlayan kişi; okul arkadaşım Orkun Ünlü.

 

 Bu yazı Campaign Türkiye’nin Şubat 2014 sayısında yayınlanmıştır.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.