Hayatı renklendiren iki yeni iPad reklamı

Apple, iPad için hazırladığı iki yeni reklam filmini YouTube’da yayınladı. Videoda yer alan karakterler, iPad’lerini kullanarak kendi “eserlerini” yaratıyorlar. Bu sayede iPad’i ihtiyacınız olan ve yapmak istediğiniz her şey için kullanabileceğiniz mesajı veriliyor. Reklamın sonunda ise Apple soruyor: “Peki sizin eseriniz ne olacak?”

İlk reklam filminde, Jason Hall isimli Detroit’li bir grup liderinin, yol haritaları oluşturarak Slow Roll şehir bisikletçileri grubu adına iPad üzerinden organizasyonlar yapması hikayeleştiriliyor. Hall yaptığı işle ilgili olarak, Slow Roll grubuna Detroit’in en güzel yerlerini görmeleri için bir program hazırlayarak onlara ve diğer herkese şehri sevdirmeyi istediğini anlatıyor.

İkinci video ise iPad’i şehrin dört bir yanından sesler kaydetmek için kullanarak kendi müziğini yaratan Çinli rock grubunun hikayesi anlatılıyor. Yaoband isimli grubun DJ’i ve yapımcısı Luke Wang, iPad’i aynı zamanda canlı performanslarında bir enstrüman olarak da kullanabildiklerini de belirtiyor.

Apple’ın blogunda aynı zamanda bir deniz biyoloğu, Bollywood koreografı, piyanist ve daha birçok kişinin iPad’a ilişkin hikayeleri yer alıyor.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.