Havas ve Universal Music’ten, Müzik Verisi Kardeşliği

Havas Group ve Universal Music Group bir ortaklığa imza atarak müzik tüketicisi verilerini analiz etme kararı aldı. Küresel Müzik Verisi Birliği (Global Music Data Alliance) ismini alan oluşum, müzik tüketimini her açıdan gözler önüne serecek. Yapılan açıklamaya göre, bu oluşum müzik, bilet, hediyelik ürün satışı, stream, sosyal medya ve airplay’den elde edilen verileri bir araya getirecek.

Küresel Müzik Verisi Birliği’nin elde edilecek bilgilerle reklamverenlere yol göstermesi ve hangi müzik türünün hangi tüketici tabanına çekici geldiğini ortaya çıkarması bekleniyor. Bu sayede markaların daha geniş işbirliklerine imza atması bekleniyor.

Universal Music Group Başkanı ve CEO’su Lucian Grainge, “Bütün sanatçılarımız için yeni gelir ve pazarlama fırsatları yaratmak istiyoruz. Bunu da Havas gibi ileriyi gören şirketlerle yapmak istiyoruz. Havas CEO’su Yannick Bollore ve Grainge bu ortaklığı CES 2015‘te duyurdu. Bollore, “Müzik duyguları, kültürel sembolleri ve diğer hiçbir yaratıcı dışavurumculuğun ortaya çıkaramadığı değerleri bünyesinde barındırıyor” ifadesini kullandı.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.