Havas Londra’dan ayrımcılık karşıtı girişim

Havas London, çalışanlarının sorunlu görüşlere ve davranışlara meydan okuyabilecekleri, ayrımcılık karşıtı bir girişimi ortaya çıkarmak için Creative Equals ile ortaklık kurdu.

Ajans, 2019’dan beri “Basın Duraklat” (Press – Pause) politikasını uyguluyordu. Şimdi de Creative Equals’ın desteğini alarak çalışanlarının eşit olması ve iş yerlerine dahil edilmesini iyileştirmek için daha da farkındalık yaratacak bir hale geliyor.

Girişim, çalışanların kullanması için hazırlanan bir web sitesinde ( creativeequals.org/press-pause ) hayata geçti. Site, herhangi bir çalışanın farkettiği rahatsız edici veya sorunlu bir davranışı “engellemesine” olanak tanıyor.

Müşteriler ve tedarikçilerle yapılan görüşmeleri veya etkileşimleri içeren ve kişiye karşı önyargılı, ayrımcı, aşağılayıcı veya olumsuz olarak kabul edilen bir şeyin söylendiği veya ima edildiği herhangi bir durumda şirket buna çözüm bulmayı hedefliyor.

Havas Londra Genel Müdürü Xavier Rees geçtiğimiz günlerde Creative Equals etkinliğinde girişimi tartıştı ve endüstrinin, özellikle güç dengesizliğinin mevcut olduğu durumlarda insanların ayrımcılığa karşı ortaya koyacakları bir gücü olmadığını belirtti.

Rees açıklamasına şu şekilde devam etti: “Gördüğümüz her yerde ayrımcılığı söylemek hepimiz için bir görev. Eğer yapmazsak, suça ortak oluruz. Bir ajans lideri olarak herkesin bunu güvenle ve korkusuz yapabilmesini sağlamalıyım. Basın Duraklat, zor bir durumla karşı karşıya kaldığımızda çalışanlarımızı doğru araçlarla silahlandırıyor ve  bu süreçte doğru destek almalarını sağlıyor.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.