Havas Blockchain girişimi Talao ile başlıyor

Son zamanların en çok konuşulan konularından biri olan blockchain farklı sektörleri etkiliyor. Havas da bu teknolojiyle çalışma alanlarını genişleten kuruluşlardan biri. ICO’lara iletişim desteği vermeyi planlayan Havas Blockchain girişiminin ilk müşterisi ise Talao olacak.

Havas Blockchain Talao isimli ICO’nun iletişim çalışmalarını yürütecek.

Havas Blockchain girişiminde Fransız danışmanlık şirketi Blockchain Partner ile teknik ve hukuki danışmanlık alanlarında çalışacak. Havas Blockchain ilk müşterisini de açıkladı. Freelance çalışanları büyük kurumlarla bir araya getirme vaadiyle initial coin offering (ICO) kuran Talao, hizmetlerinin ve kripto parasının tanıtımı için Havas Blockchain ile çalışacak. Çalışma, Havas Group tarafından alınan token’lar üzerinden yapılacak.

ICO nedir?

Son zamanlarda hayatımıza giren kavramlardan biri olan ICO, blockchain teknolojisiyle iş yapmak isteyen girişimcilerin yatırım toplama yöntemi olarak özetlenebilir. Kaynak toplamak isteyen şirketlerin, hisselerinin bir bölümünü ön taleple halka arz etmelerinde olduğu gibi bir sistem kullanılır. Ancak initial coin offering’de şirket hissesi yerine, şirketin çıkaracağı coin ya da token denilen kripto paraların bir kısmı, önceden belirlenmiş bir fiyat üzerinden satışa sunulur. Böylece şirket yatırım toplar, alıcılar ise şirketin ve kripto parasının değeri arttıkça kazanırlar.

Havas Blockchain girişiminde Fransa ve Asya ön planda

Havas Blockchain, Havas Paris danışmanı Fabien Aufrechter tarafından yönetilecek. Çalışmalara, gruba özellikle Asya ülkelerinde kurumsal ve finansal iletişim danışmanlığı veren AMO destek olacak.

Havas ve Havas Creative’in ECD’si ve aynı zamanda Talao’nun danışmanı olan Stéphane Fouks, “Blockchain Partner ile yaptığımız iş birliği, blockchain temelli çözümler geliştirmek isteyen firmalara tam hizmet vermemize yardımcı olacak. Hedefimiz, bu yeni ekonomide Havas Group’u kilit oyunculardan biri haline getirmek” açıklamasını yaptı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.