Hasan&Partners kampanyası ile genç gebeliğe dikkat çekiyor

Hasan&Partners kampanyası ile gelişmekte olan ülkelerdeki çocuk ve genç gebelik hakkında farkındalık yaratıyor.

Her yıl gelişmekte olan ülkelerde 18 yaş altı yedi milyon çocuk anne oluyor. Konuyla ilgili farkındalığı artırmak için, çocuk hakları organizasyonu Plan International Finlandiya, geçtiğimiz günlerde dünyanın en saygın moda tasarımcılarından biri olan Paola Suhonen‘i 12 yaşındakiler için bir gebelik koleksiyonu tasarlatmak üzere görevlendirdi.

Hamptons‘ adlı moda koleksiyonu, çocuksu bir estetikle altı tane annelik elbise seti içeriyor. Paola Suhonen, “İhtiyaç duyulmasını ve satılmasını istemediğim bir koleksiyon tasarladım” diyor.

Kampanyanın lansmanı için, kıyafetler Helsinki’deki en popüler moda caddesinin pencerelerinde çocuk mankenleri üzerinde sergilendi. Kampanya, iki çevrimiçi film (75 saniye ve 45 saniye), reklam panoları, uluslararası sosyal medya ve PR programı ile desteklendi.

Kampanya ADCE Creative Distinction ödülünün de sahibi oldu.

Kampanya, tüketicilerin moda markalarını görmek için kullandıkları aynı medyayı işgal etti ve bu da bağışçıların ve sponsorların sayısının artmasına neden oldu.

Kampanya ile ilgili Hasan&Partners’ın kreatif ekibinden Anu Niemonen şunları söyledi: “Yardım dernekleri için hazırlanın reklamların da satış hedeflerine sahip olmaması gerektiği çok saçma. Tabii ki, diğer reklamlarla aynı amaçlara sahip. Bu durumda, kazanılan medyadaki değerimiz 56,6 milyon euro. Verdiğimiz önemli mesajımızla 70 milyonun üzerinde kişiye ulaştık, aylık bağışçı sayımızı % 40 artırdık ve sponsorları bir önceki kampanyaya kıyasla % 740 artırdık.”

Künye
Reklamveren Hasan&Partners
Kıdemlı Kreatif Anu Niemonen
Kreatif Direktör Tobias Wacker
ECD Eka Ruola
Fotoğraf Meeri Koutaniemi

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.