artwork

Happy People Project’te yeni adım ve görev

3 ay önce

0

Global anlamda büyüyen ve New York ile Riyad merkezli operasyonlarına start veren Happy People Project reklam ajansının yeni yaratıcı lideri Ergin Binyıldız oldu. Ajans Başkanı Yaşar Akbaş, “Global pazarlara yatkınlığıyla tanıdığımız Ergin Binyıldız’la çalışacağımız için çok heyecanlıyız.” dedi.

Türkiye’nin en önemli bağımsız reklam ajanslarından Happy People Project’in yeni yaratıcı lideri Cannes Lions, D&AD, One Show, Golden Drum, Epica, Kristal Elma, Felis gibi önemli ulusal ve uluslararası yarışmalardan en çok ödül alan yaratıcı yönetmenlerden Ergin Binyıldız oldu. Son yılların en uzun soluklu ve en çok ödüllü projelerinden “Yarının Suyu”nun yaratıcısı Ergin Binyıldız, stratejik büyüme kararları sonrasında Kuzey Amerika ve Ortadoğu’da New York ve Riyad merkezli operasyonlarını başlatan Happy People Project reklam ajansının Türkiye ve global arenadaki hedeflerini gerçekleştirecek yapıda Chief Creative Officer olarak görev yapacak.

Yaşar Akbaş: Global arenada büyümeyi hedefliyoruz Happy People Project Ajans Başkanı Yaşar Akbaş, “Global pazarlara olan yatkınlığıyla tanıdığımız Ergin Binyıldız ile çalışacağımız için heyecanlıyız. Happy People olarak ikinci 10 yılımızda global hedefleri olan bir mikro network yaratmayı amaçlıyoruz. Bu çerçevede New York’ta şirket yapılanmasını tamamladık, Riyad’da da yıl sonuna kadar sonuçlandırmayı amaçlıyoruz. Şu anda Türkiye’nin en başarılı bağımsız reklam ajanslarından biriyiz ve hem ülkemizde hem de global arenada daha da büyümeyi hedefliyoruz. Bu hedeflerimize yetenekli insan kaynağı ve kurumsal yapımızla ulaşacağımıza inanıyorum.” dedi.

Ergin Binyıldız: Türkiye’nin yaratıcılık eksiği yok “Beni en çok heyecanlandıran fikrin peşine düştüm” diyen Happy People Project’in yeni Chief Creative Director’ı Ergin Binyıldız, “Kendimi tekrar etmekten ve geçmişte yaşamaktan hoşlanmıyorum. Yaratıcılık anlamında Türkiye’nin eksiği değil fazlası olduğuna inanıyorum. Belki ilk defa bir Türk ajansının yaratıcılığıyla dünya arenasında fark yaratma hayalini kurmaya cesaret etmesi beni çok heyecanlandırıyor.” dedi.