Site icon Campaign Türkiye

Handmade: Sıla Karadeniz

Handmade sayfalarımızın bu ayki konuğu Rafineri’de Art Director olarak çalışan Sıla Karadeniz…

 Sıla Karadeniz                                                               Art Director, Rafineri

Sıla Karadeniz 1996’da doğdu. Okul öncesi ve ilkokul döneminde bulduğu her yere çizim yaparak öğretmenlerinin ve ailesinin sınırlarını zorlayan Sıla, çözümü Güzel Sanatlar Lisesine giderek hayatını “resimin” yönlendirmesine açmakta buldu.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde eğitimini tamamlayan Sıla, üniversitenin 2.senesinde meraklılığına dayanamayarak McCann ajansında sanat yönetmenliğine ilk adımını atarak staja başladı. Ardından Tribal Worldwide Istanbul ve Rafineri Reklam Ajansı’nda sanat yönetmeni olarak serüvenine devam etti. 6 yılı aşkın süredir reklam dünyasında kariyerini ilerleten Sıla bir yandan yağlı boyalarına ve ilüstrasyonlarına devam etti.

Disiplin manyağı olmasının yanı sıra, yerinde duramayan kişiliğiyle tanınan Sıla; eğlenmeyi, yeni yerler keşfetmeyi ve fotoğraflar çekmeyi çok seviyor. Kıyıda köşede hoşlanılmayan kitapları okumayı, herkesin nefret ettiği müzikleri dinlemeyi, sevilmeyeni merak etmeyi seviyor. Hayatına eşlik eden Behlül isminde kedi arkadaşıyla evini paylaşan Sıla, dünyada asıl amacımızın sevgi olduğuna inanıyor.

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 126. sayısında yayımlandı.

Exit mobile version