Hadi Gamer Vestel sponsorluğunda başladı

Hadi Gamer 27 Şubat – 1 Mart tarihlerinde ikinci ve üçüncü bölümünü Vestel sponsorluğunda yayınlayacak.

“Espor ve gamer” kelimelerinin değeri yerkürenin her köşesinde hızla yükseliyor ama Türkiye’de son senelerde sürat hayli arttı. İlgili markaların odağının bu yöne doğru kaydığını fark etmemek neredeyse imkansız.

Asus, Nvdia, MSI ve sayısız global markanın sürekli olarak esporculara ve gamer yayıncılara sponsor olduğunu, çeşitli etkinliklere katıldığını biliyoruz. Hepsiburada’da geçtiğimiz dönemde Twitch üzerinden yayınlanan bir programa sponsor olmuştu.

Türkiye’de mobil uygulama üzerinde yayınlanan canlı, sunuculu ve gerçek para ödüllü bilgi yarışması “Hadi”  espor ve gaming odaklı formatıyla karşımıza çıkıyor ve Hadi Gamer ismini alıyor. Yarışmayı Twitch üzerinde yayınlar yapan Ahmet “Jahrein” Sonuç sunacak.  Hadi Gamer’ın ilk üç programının sponsoru da “Vestel” oldu.

Oyun sektörü kendine has duygusal bağlılığı yüksek bir izleyici kitlesine sahip. Etki yaratan kişilere (influencers) duyulan ilgi ve güven hayli yüksek. Markalar bu güvene de ilgi duyuyor. Şimdilerde sektörün eğlence tarafı belki de sektörün kendisinden hızlı büyüyor, ilgi çekiyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Hadi (@hadioynalive)’in paylaştığı bir gönderi ()

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.