GSM Oscarları’ndan Türkiye’ye iki ödül

22-25 Şubat tarihleri arasında Barselona’nın ev sahipliği yaptığı ve GSM sektörünün Oscar’ları olarak bilinen ve Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından mobil iletişim dünyasının en iyilerini ödüllendirmek amacıyla Mobil Dünya Kongresi kapsamında düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini bulan 21’inci Global Mobil Ödülleri’nde (Glomo Awards), bu yıl 930’un üzerinde başvurudan 285 finalist 8’i aşkın kategoride 40’ı aşkın ödül için yarıştı.

Türkiye’den ise Turkcell ve Vodafone geliştirdikleri projeler ile ödül almaya hak kazandı. Vodafone Türkiye tarafından kadına yönelik şiddeti önlemek amacıyla geliştirilen Kırmızı Işık mobil uygulaması, Cannes Lions 2015’te büyük ödül Grand Prix, CLIO Ödülleri’nde Grand CLIO ödüllerinin ardından şimdi de Global Mobil Ödülleri’nden büyük ödül kazanarak döndü. Vodafone Türkiye’nin Mart 2014’te kullanıma sunduğu Vodafone Kırmızı Işık, 21. Global Mobil Ödülleri’nde “Gelişmekte Olan Ülkelerde Kadınlara Yönelik En İyi Mobil Servis” ödülünü aldı.

Turkcell ise Young Guru Academy (YGA) işbirliğinde ve Sesli Betimleme Derneği’nin desteğiyle gerçekleştirilen ve görme engellilerin hiçbir ayrıntıyı kaçırmadan sinemada izledikleri filmden daha fazla keyif almalarını sağlamayı amaçlayan Hayal Ortağım “Cepten Sesli Betimleme” projesiyle “Toplumsal ve Ekonomik Gelişme” kategorisi “En iyi Mobil Uygulama” başlığı altında rakiplerini geride bırakarak 1.lik ödülü aldı.

Vodafone Türkiye, ayrıca ödül aldığı “Gelişmekte Olan Ülkelerde Kadınlara Yönelik En İyi Mobil Servis” kategorisi dışında 2009 yılında çiftçilere odaklı ilk sosyal iş modeli olarak geliştirdiği ve geçen yıl itibariyle ‘Tarımda Türk Reçetesi’ olarak 5 Vodafone ülkesinde daha kullanıma sunulan Vodafone Çiftçi Kulübü ile “Gelişmekte Olan Pazarlarda En İyi Mobil İnovasyon” kategorisinde finalist oldu. Vodafone Grubu; “En İyi Mobil Ödeme Çözümü”, “Seyahat, Dinlence, Konukseverlikte En İyi Mobil Kullanımı”, “Tanılama ve Kimlikte Mobil Bağlantı Ödülü”, “Nesnelerin İnternetine Yönelik En İyi Mobil İnovasyon”, “Erişim ve Dahiliyet İçin En İyi Mobil Kullanımı”, “Yeşil Mobil Ödülü” ve “En İyi Bağlantılı Tüketici Elektronik Cihazı” dallarında da finale kaldı.

 

Diğer kazananların listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

En İyi Mobil Handsets & Aygıtlar Kategorisi

En İyi Giyilebilir Mobil Teknoloji – Well Being Digital Ltd for ActivHearts / Kow Ping

En İyi Müşteri Bağlantılı Elektronik Cihaz – Samsung for Samsung Gear S2 / Youngee Lee

En İyi Akıllı Telefon – Samsung for Samsung Galaxy S6 Edge / Gae Youn Robert Kim, VP of Product Planning

En İyi 100 Doların Altında Akıllı Telefon – Xiaomi Redmi 2 / Kaylene Hong, John Chan

En İyi Mobil Tablet – Microsoft for Microsoft Surface Pro4

En İyi Bağlantılı Yaşam Ödülleri Kategorisi

En İyi Mobil Sağlık İnovasyonu – Etisalat for Etisalat “Drones for Good” / Ahmad Abdulkarim Julfar

En İyi Mobil Eğitim İnovasyonu – Worldreader & Opera for Worldreader Mobile / Elizabeth Wood

En İyi Mobil Otomotiv İnovasyonu – Anagog for Crowdsourced Parking Technology / Ofer Tziperman

En İyi Mobil Uygulamaları Kategorisi

En İyi Mobil Oyun – Super Evil Megacorp for Vainglory

Erişilebilirlik ve Sosyal Hayata Dahil Edilme Alanında Mobilin En İyi Kullanımı – Turkcell Hayal Ortağım “Cepten Sesli Betimleme”

En İyi Mobil Medya, Film, TV ya da Video Uygulaması Kategorisi 

Quickplay for HOOQ app / Mona Vaid (Director of Marketing), Mike Couture (SVP – Product and Marketing)

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.