Grup M’in medya tahmin gurusu Adam Smith 58 yaşında hayata veda etti

Smith, WPP’nin medya satın alma kolu olan Grup M’de 14 yıl geçirdikten sonra 2006 yılında küresel öngörme uygulamasını başlattı ve internetin tüketim alışkanlıklarını dönüştürdüğü, medya ajanslarının yerelden küresel operasyonlara dönüştüğü bir dönemde pazar lideri araştırmaların itibarını arttırdı.

Bir önceki yıl Rob Norman, medyayı pazarı orta ve orta düzeyde analiz eden düzenli bir rapor olan ve bu yıl sektörün sağlığı ve yönüne ilişkin kapsamlı, doğru ve sıklıkla eğlenceli bir içgörü sunan düzenli bir rapor olan Gelecek Yıl Bu Yıldan sorumluydu. M Grubu şefi dijital subayını geri çağırdı.

Smith’in görüşleri, müşteriler ve yatırımcılar tarafından büyük ölçüde ödüllendirildi ve WPP’nin reklam harcamaları ve gelecekteki ekonomik büyümeye nasıl ipucu verebileceği konusundaki finansal sonuçlarında düzenli olarak hissedarlara sunulan bir medya tahmin gurusu oldu.

Smith kanserden sonra hayatı tutunmaya çabalarken 27 Aralık’ta öldü.

Üst düzey sektör rakamları, Smith’i dünyanın en büyük reklam alıcısı olan M Grubu’na ve daha geniş medya araştırma alanına katkısından ötürü övdü. Smith daha önce rakip Zenith’te on yıl geçirdi.

WPP genel müdürü Mark Read şunları söyledi: “Adam reklamcılık işine korkunç bir akıl getirdi. Fikirleri ve analizleri müşteriler, endüstri ve finans topluluğu tarafından arandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.