Grundig’ten “Ruhun Doysun” projesi

Grundig, sürdürülebilir yaşam için Türkiye’de  ‘Ruhun Doysun’ projesini başlattı

Grundig'ten Ruhun Doysun projesi

Arçelik A.Ş.’nin üst segment markası Grundig, dünya çapında “Respect Food-Gıdaya Saygı” felsefesiyle gıda israfına karşı sürdürdüğü girişimi, Türkiye’de “Ruhun Doysun” projesiyle bir adım daha ileri taşıyor. Grundig-Mehmet Gürs işbirliği ile başlatılan “Ruhun Doysun” projesiyle, gıda israfına dikkat çekmek, doğa ile bütünleşmiş sürdürülebilir bir yaşam için farkındalığı artırmak hedefleniyor. Proje, Grundig markasının dünyada “Respect Food-Gıdaya Saygı” felsefesiyle sürdürdüğü dünyadaki kaynakların korunmasına yönelik bilinçlendirme çabalarının son halkası.

Grundig, Türkiye’de ünlü şef Mehmet Gürs işbirliğiyle “Ruhun Doysun” felsefesini bir video serisi ile anlatacak. Programda Mehmet Gürs, yıllardır sürdürdüğü araştırmalarla, derinleştirdiği mutfak deneyimini, Grundig markasının sürdürülebilirlik vizyonu ve çözümleriyle birleştiren ipuçları verecek. Bu seride Mehmet Gürs ile birlikte, mutfakta israfın nasıl önleneceğine dair fikirlerden, şehirden doğaya yapılabilecek kaçışlara, gıdanın tarladan soframıza olan yolculuğuna kadar pek çok farklı konu; doğanın ortasında konteynerden dönüştürülmüş ve ince zevklerle dolu bir ortamda özel konuklar ile ele alınıyor.

“Ruhun Doysun” felsefesini anlatan program, doğa ile bütünleşme yolculuğunda ilk adım. İlham veren yazılar ve fikirlerle dolu web sitesi www.ruhundoysun.com, sosyal medya iletişimi,  YEDİ Konferansının ana sponsorluğu ve bu bilinci geniş kitlelere ulaştırmayı hedefleyen pek çok etkinlik planlanıyor. Projenin 360 derece içerik danışmanlığını Cemre Narin yapacak.

“Ruhun Doysun” projesi ile, doğa ile bütünleşmiş, sürdürülebilir bir yaşam için farkındalık yaratmayı hedeflediklerini belirten Arçelik A.Ş. Kurumsal İletişim Direktörü Zeynep Özbil, “Grundig sürdürülebilirliği işinin kalbine koyan bir marka. Doğal kaynakların verimli kullanılmasına büyük hassasiyet gösteriyoruz. Daha az enerji, daha az su harcayan ürünler geliştiriyoruz. Yiyecekleri daha uzun süre taze tutan, israfı önleme konusunda tüketiciye yardımcı olan teknolojiler üretiyoruz. Grundig markamızla, “Respect Food-Gıdaya” felsefesiyle ünlü şef Massimo Bottura’nın dünya çapında “Food for Soul” girişimine destek veriyoruz. Şimdi de bu girişimi, Türkiye’de “Ruhun Doysun” projesiyle bir adım daha ileriye taşıyoruz” dedi.

Grundig Türkiye Grup Yöneticisi Handan Abdurrahmanoğlu “Tüketim bilinci oluşturmak, israfı azaltmak ve doğaya dönük bir yaşam hedefiyle ilham vermek amacıyla, Türkiye’de de “Ruhun Doysun” projesini başlatıyoruz. Grundig markamızla, gıda israfına karşı çözümün bir parçası olmak için adımlar atıyoruz. Fark yaratan projelerle insanların yaşamlarına katkı sağlamayı hedefliyoruz. “Ruhun Doysun” projesini yıllardır sürdürdüğü araştırmalar sonucu geleneksel yemeklere getirdiği modern yorumla Yeni Anadolu Mutfağı hareketini başlatan, sürdürülebilirlik konusunda duyarlı bir isim olan Mehmet Gürs ile işbirliği içinde yürütmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Ruhun Doysun projesiyle ilgili görüşlerini paylaşan ünlü şef Mehmet Gürs, “Dünyanın dört bir köşesinde büyük şehirlerde yaşam gittikçe sıkışmaya başladı. Milyonlarca şehirli insan günlük rutinlerinde, mutsuz bir hayat sürüyor. Evden işe, işten eve, AVM’ler, Pazar günleri düşünmeden yapılan ev alışverişleri, bir önceki Pazar alınanların çöpe atılması. Grundig araştırmasının da ortaya koyduğu gibi yoğun tempolu hayatlarımızda çoğu zaman gıda israfını azaltacak önlemleri uygulamaya bile vakit bulamıyoruz. Doğa ile bütünleşmiş bir hayata inanıyorum ve uzun zamandır bu konuda biriktirdiklerimi bu programla anlatmak istiyorum. Temelinde dünyaya sahip çıkmak olan fikirlerimi, Ruhun Doysun projesi ile çok daha geniş bir kitleye aktarabileceğimi düşünüyorum. Program ve web’de tarımdan teknolojiye, çürümüş meyve ve sebzeleri nasıl değerlendireceğimizden, Anadolu’daki alışkanlıklar ve mutfak kültürüne kadar pek çok konuda ipuçları verirken, tüketim bilincini öncelikle mutfakta başlatarak farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.