Groupama Sigorta tatile kafanız rahat çıkın mesajı veriyor

Groupama Sigorta ‘Yaşamak Risk Almaktır’ isimli kampanyasıyla izleyicileri yazdan doyasıya zevk almaya davet ediyor.

Groupama Sigorta bu yıl Sevgililer Günü’nde hazırladığı kampanyasında da benzer bir strateji kullanarak ‘Aşk için Risk Al’ demişti. Şimdi ise ‘risk almak’ temasını tatil sezonunun açılması ile birlikte insanların tatilde de ihtiyaç duyabilecekleri kasko, sağlık ve konut sigortası üzerinden işliyor.  

Sigorta tiplerinin üç ayrı animasyon film ile işlendiği kampanya, tatile giden insanların risk alabilmesi için içlerinin rahat olması gerektiği fikrinden yola çıkıyor.

Kasko Sigortası için hazırlanan filmde tatile çıkılan yolun sadece asfalttan ibaret olmayabileceği, toprak yollarda çukurlara denk gelinebileceği gibi örnekler ile rahatlamak için senede bir kere çıktığınız bu yolculukta tadınızı hiçbir şeyin kaçırmayacak olması vurgulanıyor.

Sağlık Sigortası’nda ise biraz kafa dinlemek için arkadaşıyla kampa giden bir çalışan görüyoruz. Günlük çalışma rutininden dolayı kampın gerektirdiği çevikliğe sahip olamayan vücudun zorlanabileceğini söyleyen dış ses, rutinin dışına çıkıldığında yaşanabilecek tüm zorlu koşulların insana yaşadığını hissettirmesi gibi manevi bir noktaya parmak basıyor.

Konut Sigortası reklamı ise tatildeyken aklı evinde kalan kişilere sesleniyor. Evi düşünerek tatilinizin mutlu anlarını kaygıya dönüştürmek yerine tatilde alınabilecek daha güzel risklerin olabileceği öne çıkarılıyor.

Kampanyanın kapsadığı Lokal imzalı animasyon filmlerde sigorta kelimesini kullanmadan tüketicinin bu hizmetlerden faydalandığındaki iç huzuruna odaklanılması marka için olumlu bir izlenim yaratmaya devam ediyor.


Künye

Reklamveren: Groupama Sigorta
Reklamveren Temsilcisi: Frederique Guegan Tayar, Okan Gülşen, Gözde Kazak, Huriye Gül
Reklam Ajansı: Lokal
Yaratıcı Yönetmen: Ali Göral
Kreatif Grup: Hakan Küçükyılmaz, Rahman Yıldız, Samet Üstündağ, Didem Özbek
Müşteri İlişkileri Direktörü: Onur Baki
Müşteri İlişkileri: Büşra Özen
Dijital Müşteri İlişkileri Süpervizörü: Nazlı Müldür
Sosyal Medya: Merve Aktaş
Ajans Prodüktörü: Cansu Hasbay
İlllüstrasyon: Mert Tugen
Animasyon: Oğuzhan Gündüz

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.