Group M, ‘birleşik’ veri şirketi [m]Platform’u kurdu

Group M, hem kendi hem de kardeş ajansları Kantar, Millward Brown ve Wunderman’dan aldığı tüm verilerini, matematiksel analizlerini ve toplam bilgi birikimini bir araya getirecek yeni bir iş kolu kurmaya hazırlanıyor.

[m]Platform adındaki bu iş kolunun amacı; nüfus bilimi, teknoloji kullanımı davranış gözlemleri, satın alım tarihi ve konum verileri gibi binlerce kaynaktan aldığı verileri birleştirmek. Bu, pazarın “yerel düzenlemelerine göre” çeşitlilik gösterecek ve bunun yanında “kişisel gizlilikle uyumlu” olması gerek.

Brian Gleason

Group M’in dijital medya kolu Xaxis’in başkanı Brian Gleason, [m]Platform’un global başkanı olacak. Daha geç bir tarihte de Xaxis’in yeni başkanı duyurulacak.

“Teknolojik açıdan bir sorunu çözmeye çalışıyoruz – markaların %10’undan azı müşterileri hakkında tek bir bakış açısına sahip,” diyor Gleason.

Gleason’ın söylediğine göre Group M, “bir süredir” [m]Platform’u kurmayı bekliyordu. Böyle bir adıma geç kalmadıkları mı diye sorulduğunda Gleason, Group M’in zaten daha önceden Kantar ve CRM kolu Wunderman şirketlerini araştırmaya “çok yakın” olduğunu söyledi

Ana şirket WPP’nin üyeleri yıllar boyunca Group M’i holding şirketi içindeki diğer ekiplerle daha yakın çalışmalar sürdürmesi için zorladı.

[m]Platform, toplamda dört bölümden oluşuyor: tek müşteri bakış açısı [m]ID’yi sunan kitle anlama platformu [m]Core; medya planlama aygıtı [m]Insights; matematiksel analiz platformu [m]Analytics; ve farklı verileri tek sezgisel görüntülemede birleştiren gösterge tablosu [m]Report.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.