Grand Prix iade edildi!

Bu yı Cannes Lions’ta Ürün Tasarımı kategorisinde Grand Prix alan iş tartışmalara sebep oldu.

Geometry Global Dubai’nin Lucky Iron Fish projesiyle ülkesine kazandırdığı şimdiye kadarki ilk Grand Prix ödülü gelen online tepkiler ve şikayetler üzerine ajans tarafndan işin reklamverenine iade edildi. Tepkiler bu işin Singapurlu ajans Arcade tarafından yapıldığı üzerineydi. Arcade ise Geometry’nin işinin başvuru künyesinde yer alıyordu.

Geometry Global’in bu gelişmeler üzerine yayınladığı açıklamada, bunun bir yanlış anlaşılma olduğu belirtildi ve “Bir yanlış anlaşılma sonucu tüm kategorilerde sadece bir başvuran şirket (entrant company) olması gerektiğini düşünerek müşterimiz adına başvuruyu biz yaptık. Bundan Lucky Iron Fish şirketinin haberi vardı ve künyede tüm partnerlere yer verildi. Ancak şimdi anlıyoruz ki Ürün Tasarımı için başvurunun doğrudan Lucky Iron Fish tarafından yapılması gerekiyordu ve başvuru şirketi olarak Geometry Global ve Memac Ogilvy yer almamalıydı. Bunun üzerine Cannes Lions yönetimiyle görüşüldü ve ödüllendirilmesi gereken isimin Lucky Iron Fish olduğunda hemfikir olundu. Lucky Iron Fish ile partnerlikten gurur duyuyoruz ve bu ödülün sahibi olmasından çok memnun olduk” denildi.

Lucky Iron Fish şirketinin CEO’su Gavin Armstrong ise, “Biz Geometry Global’a tam destek verdik ve bir yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

 

 

[youtube id=”iY0D-PIcgB4″ width=”600″ height=”350″]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.