Gothenburg Senfoni yeni video oyunuyla ders çalışmaya yardım ediyor

Akıllı telefonların ve tabletlerin belki de en büyük zararlarından biri ders çalışırken çocukların konsantrasyonunu bozması. Bunu, çocukları on yıllardır kitaplarından uzak tutan tuzaklar listesine eklediğimiz için artık bir problemimiz var. İsveçli ajans Stendahls, ateşe ateşle karşılık veriyor ve İsveç’in ulusal orkestrası Gothenburg Senfoni ile yangınla mücadele ediyor.

 

Orkestra, çocukların klasik müzik ve bazı yüksek ritimli ve eğlenceli müzikler ile daha iyi çalışmasına yardımcı olan eğlenceli bir uygulama tasarladı. Octomonk isimli uygulama, Karolinska Institutet’de fahri profesör Gunner Bjursell ile müziğin öğrenmeyi nasıl etkilediği görüşüldükten sonra tasarlandı.

Profesör, müziğin beyninizi değiştirdiğini ve geliştirdiğini ve en iyi çalışmanın dinlenme süreleri arasında yapılan olduğunu söylüyor.

Octomonk, çocuklarının çalışmalarını yapılandırmasına olanak tanıyan bir video oyunudur. Aynı zamanda, Göteborg Senfonisi’nin klasik müziklerini dinlerken, çocukların Octomonk’un düşmanlarına karşı zafer kazanmasına yardımcı olur.

Künye

Reklamveren Gothenburg Symphony
Ajans Stendahls
CCO Martin Cedergren
Kreatif Direktör Christer Hedberg
Art Direktör Kristian Gonzalez
Metin Yazarı Matilda Hedberg Dowdle
Uygulama GeliştiriciRodrigo Vives  & Thomas Sempf
İllüstratör & Animasyon Joakim Nilsson

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.