Google, web reklamlarını Londra panolarına taşıyor

Google, web sitelerinde kullandığı DoubleClick çevrimiçi reklam sistemini internet ortamından Londra’nın en işlek caddelerindeki reklam panolarına taşıyor. Başkentte belirlenen yerlerdeki dev reklam panolarında yakın zamanda bu reklam sistemi uygulamaya konulacak.

Aralarında yerel etkinlikler, hava durumu gibi bilgilerin de yer aldığı gerçek zamanlı olarak toplanan verileri kullanan DoubleClick teknolojisi, belirlenen panolarda hangi reklamların ne zaman ve hangi panoda gösterileceğini belirleyecek. Belirlenen panolar Londra’nın Waterloo İstasynu ve Euston Road’un da dahil olduğu en işlek bölgelerinde yer alıyor.

Google‘ın çevrimiçi ortamda iyi ölçüde çalışan bu sistemi, artık sokak ve caddelerdeki yayalara ve sürücülere de dünyada neler olup bittiğinin yanında neleri satın alabileceklerini de daha etkili bir biçimde gösterebilecek.

Firma yetkilileri Business Insider‘a yaptıkları açıklamada: “Söz konusu reklam sisteminin caddelerdeki panolara taşınmasının web ve ev ortamı dışındaki reklamların bir anlamda aynı hizaya getirilip birleştirilmesi için de bir konsept sundu” ifadelerini kullandı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.