Google siyahi işletmeleri destekliyor

Google #SpendBlack reklamı için Observer Magazine ile iş birliği yapıyor. Black Pound Day, tüketicileri siyahi işletmelerden ürün almaya teşvik ediyor.

Google ve Black Pound Day, insanları siyahi işletmelerden alışveriş yapmaya yönlendirmeyi amaçlayan bir kampanya olan #SpendBlack’i tanıtmak için 21 Kasım’da The Observer Magazine ile iş birliği gerçekleştirdi.

Quiet Storm tarafından oluşturulan kampanya “Your spend has power” sloganıyla yayınlanıyor.

The Observer Magazine’deki her reklam alanında; tüketicileri İngiltere’deki bu işletmelerde harcama yapmaya yönlendirebilecek etkileyici görüntüler, istatistikler ve kişisel anlatılar yer alacak.

Her ayın ilk cumartesi günü gerçekleşen Black Pound Day, siyahi işletme sahiplerinin karşılaştığı ekonomik eşitsizliklere işaret etmeyi ve onların görünürlüğünü artırarak siyah topluluklar için ekonomik fırsatları artırmayı amaçlayan bir hareket.

Google’ın Black Pound Day ortaklığı, 2020’de Time Out London dergisinin  – yalnızca siyahilerin sahip olduğu işletmeleri ve restoranları içeren – özel baskısı aracılığıyla başlatılmıştı.

Müzik sanatçısı ve Black Pound Day’in Kurucusu ve Yöneticisi Swiss: “Haziran 2020’de ırkçılık karşıtı protestoların ortasında sahip olduğum vizyon, siyasi protestocuların ekonomik aktivistlere dönüşmesine yardımcı olmaktı. O zamandan beri hareketimiz, harcama kültürünü ve siyahi işletme sahipleri için rekabet ortamını önemli ölçüde değiştirdi.

Siyahi işletmeleri destekleme ve sosyo-ekonomik eşitsizlikleri ele alma mesajımızı güçlendirmek için Google ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz. Şimdi 2021’de, görünürlüğü artırmamıza ve siyahilere yönelik tüketici erişimini genişletmemize olanak tanıyan #SpendBlack kampanyasını başlatmak için heyecanlıyız.” dedi.

Google Marka ve İtibar Pazarlaması Kıdemli direktörü Nishma Robb: “Bu reklam anlaşmasıyla, siyahi girişimcilerin karşılaştığı ürünleri, hizmetleri ve sorunları, en yoğun perakende döneminde The Observer Magazine okuyucusuna sunmaktan gurur duyuyoruz. ‘Your spend has power’ mesajıyla, tüketicilerin harcama alışkanlıklarını değiştirerek küçük ölçekli ve farklı işletmeleri destekleyebilecekleri konusunda onları daha bilinçli hale getirmeyi umuyoruz.” dedi.

Quiet Storm Yaratıcı Yönetmeni Trevor Robinson, kampanyayı ve platformu geliştirdi. “İnsanlara ekonomik eşitsizlik söz konusu olduğunda bunu gidermeye yardımcı olma ve geleceği parlak, son teknolojiye sahip yetenekli siyahi işletmelere destek verme gücüne sahip olduklarını hatırlattığı için toplumda büyük dalgalar yarattığını” söyledi.

“The Observer Magazine’in ile yapılan iş birliği, bilgilendirici ve güçlendirici olacak; okuyuculara paralarını nereye harcadıkları konusunda dikkatli olmalarını hatırlatacak. Paranızı nerede harcadığınız gerçek bir fark yaratabilir.” diye ekledi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.